Հայտնաբերվել է ևս մեկ ժամկետային զինծառայողի դի. ընթանում է քննություն
Մարտի 17-ին, ժամը 10:30-ի սահմաններում, հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Ռազմիկի Ռուստամյանի ( ծնվ. 2003 թ.) դին` հրազենային վիրավորումով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, նշելով, որ ընթանում է քննություն` դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով:
Ավելի վաղ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում մարտի 16-ին, ժամը 21:10-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Լևոնի Սիրոյանի (ծնվ. 2002թ) դին` ծնոտի շրջանում հրազենային վիրավորմամբ:

At around 10:30am on Thursday, Private Eduard Rustamyan (born 2003), a conscript, was found dead in a military unit located in the southern part of Armenia—and with a gunshot wound.
One more Armenian serviceman found dead, investigation underway
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS: “On March 17, at around 10:30, the body of conscripted serviceman Eduard R. Rustamyan (born in 2003) was found with a gunshot wound in N military unit of the Defense Ministry located in the southern direction of the Republic”, the ministry said in a statement, adding that investigation is underway to clarify the circumstances of the incident.