Հայտնաբերվել է ևս մեկ ժամկետային զինծառայողի դի. ընթանում է քննություն
Մարտի 17-ին, ժամը 10:30-ի սահմաններում, հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Ռազմիկի Ռուստամյանի ( ծնվ. 2003 թ.) դին` հրազենային վիրավորումով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, նշելով, որ ընթանում է քննություն` դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով:
Ավելի վաղ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում մարտի 16-ին, ժամը 21:10-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Լևոնի Սիրոյանի (ծնվ. 2002թ) դին` ծնոտի շրջանում հրազենային վիրավորմամբ:

Обнаружено тело еще одного срочного военнослужащего-призывника: ведется следствие
17 марта около 10:30 на территории N-ской воинской части МО РА, расположенной в южном направлении Республики, обнаружен труп военнослужащего срочной службы, рядового Эдуарда Размиковича Рустамяна, 2003 г. р. с огнестрельным ранением.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство обороны Армении, отмечая, что ведется следствие для полноценного выяснения обстоятельств инцидента.
Ранее сообщалось, что на одной из боевых позиций, дислоцированных на юго-восточном направлении Республики, 16 марта, около 21:10, был обнаружен труп военнослужащего срочной службы, рядового Альберта Левоновича Сирояна 2002 г. р. с огнестрельным ранением в области подбородка.