Թունիսի ափերի մոտ նավաբեկության հետեւանքով զոհված միգրանտների թիվը հասել է 25-ի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 21 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մարտի 20-ին այդ մասին հայտնել Է Թունիսում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցչությունը։
«Վերջին երկու օրը ծովը Նաբյոլի ափ Է դուրս հանել 25 մարդու մարմին»,- ասված Է ներկայացուցչության Twitter-ի Էջում զեղեղված հաղորդագրության մեջ: Կազմակերպության տվյալներով՝ նավում կարող Էր լինել 60 մարդ:
Ավելի վաղ «Սինհուա» գործակալությունը հայտնել Է 20 զոհվածների մասին: Ռոյթեր գործակալությունը, վկայակոչելով Թունիսի Քաղաքացիական պաշտպանության ազգային ծառայության ներկայացուցչին, տեղեկացրել Է, որ միգրանտերի մեծ մասը եղել են սիրիացիներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число погибших при крушении лодки у берегов Туниса мигрантов возросло до 25
Число погибших в результате крушения лодки с нелегальными мигрантами у берегов Туниса возросло до 25.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщила миссия Международной организации по миграции в Тунисе.
"За последние два дня на побережье Набеля вынесло тела 25 человек", - говорится в сообщении на странице миссии в Twitter. По данным организации, на борту лодки могли находиться 60 человек.
Ранее агентство "Синьхуа" сообщало о 20 погибших. Агентство Рейтер со ссылкой на представителя Национальной службы гражданской защиты Туниса информировало, что большинство мигрантов были выходцами из Сирии.