Նախագահ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 21 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ուղերձում ասված է.
«Սրբազա՛ն հայր,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի խորոց սրտի շնորհավորել Ձեզ պանծալի հոբելյանի՝ ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ։
Ձեր ամբողջ կյանքն ու գործունեությունը Դուք նվիրաբերել եք մեկ նպատակի՝ հարազատ ժողովրդին ու հայոց եկեղեցուն անձնվիրաբար ծառայելուն։ Եվ այժմ էլ, չխնայելով ջանք ու եռանդ, Դուք շարունակում եք Ձեր հայրենանվեր ու աստվածահաճո գործը՝ սատար կանգնելով մեր հավատավոր ժողովրդին, սերմանելով սեր ու համերաշխություն, ամրապնդելով հույսն ու հավատը։
Սրբազա՛ն հայր,
Մեկ անգամ ևս ընդունեք խորին հարգանացս հավաստիքը և ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն այս հիշարժան օրվա առթիվ։ Խաղաղություն, արևշատություն ու ամենայն բարիք Ձեզ։ Թող Աստծո աջը միշտ հովանի լինի Ձեզ, մեր եկեղեցուն և հայոց աշխարհին»։

President Harutyunyan sent a congratulatory message to Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Bishop Vrtanes Abrahamyan
On March 21, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan sent a congratulatory message to Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Bishop Vrtanes Abrahamyan on the occasion of his 60th birthday.
STEPANAKERT, MARCH 21, ARTSAKHPRESS: The message reads as follows:
"Your Holiness,
On behalf of the people and authorities of Artsakh, and on my own belalf I congratulate you on your glorious jubilee - the 60th birthday anniversary.
You have dedicated your whole life and activity to a specific goal - selflessly serving your people and the Armenian Church.
And now, sparing no effort and energy, you continue your patriotic and god-pleasing work, supporting our faithful people, sowing love and solidarity, strengthening hope and faith.
Once again, accept the assurances of my highest consideration, warm congratulations and best wishes on this memorable day. Peace, longevity and all the best to you!