Հայաստանի նախագահն ու ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանն անդրադարձել են տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորություններին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 22-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յունի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 22 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, դեսպան Ֆան Յունը շնորհավորել է նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել համատեղ արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ հայ-չինական կապերի ամրապնդման և խորացման:
Հանդիպմանը նախագահ Խաչատուրյանը և դեսպանն անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին, համագործակցության հեռանկարային ուղղություններին և տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորություններին:

Президент Армении и посол Китая в Армении обсудили возможности расширения сотрудничества в разных сферах
22 марта президент Республики Армения Ваагн Хачатурян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Китайской Народной Республики в Республике Армения Фан Юном.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Аппарате президента Армении, Фан Юн поздравил Ваагна Хачатуряна с вступлением на должность и пожелал плодотворной совместной работы во благо укрепления и расширения армяно-китайских отношений.
На встрече президент Хачатурян и посол коснулись повестки двусторонних отношений, перспективных направлений сотрудничества и возможностей расширения взаимодействия в различных сферах.