Ադրբեջանի արարքը ատելության և ազգայնամոլության հերթական դրսևորում է. Արցախի ԱԳՆ հայտարարությունը գազի մատակարարման դադարեցման կապակցությամբ
Ադրբեջանի պահվածքը կոպտորեն խախտում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերն ու սկզբունքները, որևէ ձևով չի տեղավորվում բարոյականության շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 22 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ԱԳՆ-ն։
«Մարտի 21-ի երեկոյան Ադրբեջանի իշխանությունները կրկին խափանել են Արցախի գազամատակարարումը՝ խիստ ցուրտ եղանակային պայմաններում Արցախի բնակչությանը զրկելով ջեռուցման կարևոր ռեսուրսից։
Ադրբեջանի պահվածքը ահաբեկչություն է մարդասիրական նորմերի դեմ։ Այն կոպտորեն խախտում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերն ու սկզբունքները, որևէ ձևով չի տեղավորվում բարոյականության շրջանակներում։ Այդ ստոր արարքը ատելության և ազգայնամոլության հերթական դրսևորում է։
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է Ադրբեջանի քաղաքականությունը և դիմում միջազգային հանրությանը՝ համարժեք գնահատականի ակնկալիքով։
Ադրբեջանի մարդատյաց քայլերը չեն կարող ազդել Արցախի ժողովրդի կամքի և հաստատակամության վրա։ Մենք շարունակելու ենք ապրել և արարել մեր պատմական հայրենիքում, զարգացնել և զորացնել մեր անկախ պետականությունը»,-նշված է Արցախի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Этот вопиющий поступок Азербайджана является очередным проявлением ненависти и национализма: Заявление МИД Арцаха в связи с прекращением газоснабжения
Поведение Азербайджана грубо нарушает все нормы и принципы международного публичного и гуманитарного права, никак не укладывается в рамки нравственности.
Этот вопиющий поступок Азербайджана является очередным проявлением ненависти и национализма:  Заявление МИД Арцаха в связи с прекращением газоснабжения
СТЕПАНАКЕРТ, 22 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом говорится в заявлении МИД Республики Арцах.
"21 марта вечером власти Азербайджана вновь сорвали газоснабжение Арцаха, в очень холодных погодных условиях лишив население важного ресурса отопления.
Поведение Азербайджана – не что иное, как гуманитарный терроризм. Оно грубо нарушает все нормы и принципы международного публичного и гуманитарного права, никак не укладывается в рамки нравственности. Этот вопиющий поступок является очередным проявлением ненависти и национализма.
Министерство иностранных дел Республики Арцах строго осуждает политику Азербайджана и обращается к международному сообществу с настоятельной просьбой дать адекватную оценку содеянному․
Человеконенавистнические шаги Азербайджана не могут повлиять на волю и решимость народа Арцаха. Мы продолжим жить и созидать  на нашей исторической Родине, развивать и укреплять нашу независимую государственность",- говорится в заявлении МИД Арцаха.