Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 23-ին ընդունել է ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 23 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են միջխորհրդարանական գործունեությանն ու խորհրդարանական դիվանագիտությանը վերաբերող հարցեր:
Կարևորելով Հայաստանի խորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ պարբերական հանդիպումների անցկացումը` երկրի ղեկավարը միաժամանակ երախտագիտություն է հայտնել Թագուհի Թովմասյանին Արցախի ու նրա բնակչության առջև ծառացած խնդիրները մշտապես բարձրացնելու և հետևողականորեն դրանք ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:

President Harutyunyan received Chairperson of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan
On March 23, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received delegation headed by Chairperson of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan.
STEPANAKERT, MARCH 23, ARTSAKHPRESS: Issues relating to the inter-parliamentary ties and parliamentary diplomacy were on the discussion agenda.
Highlighting the periodic meetings with the Armenian parliamentary political forces, the Head of the State expressed gratitude to Taguhi Tovmasyan for constantly voicing the problems facing Artsakh and its people and for keeping them in the spotlight.