Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 23-ին ընդունել է ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 23 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են միջխորհրդարանական գործունեությանն ու խորհրդարանական դիվանագիտությանը վերաբերող հարցեր:
Կարևորելով Հայաստանի խորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ պարբերական հանդիպումների անցկացումը` երկրի ղեկավարը միաժամանակ երախտագիտություն է հայտնել Թագուհի Թովմասյանին Արցախի ու նրա բնակչության առջև ծառացած խնդիրները մշտապես բարձրացնելու և հետևողականորեն դրանք ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:

Президент Арутюнян принял председателя Постоянной комиссии Национального собрания РА по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян
23 марта президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию, возглавляемую председателем Постоянной комиссии Национального собрания РА по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся межпарламентской деятельности и парламентской дипломатии.
Отметив важность регулярных встреч с парламентскими политическими силами Армении, глава государства выразил Тагуи Товмасян признательность за то, что она постоянно поднимает проблемы, стоящие перед Арцахом и его населением, и последовательно держит их в центре внимания.