Ամփոփվել են Ստեփանակերտի հայ-իտալական կրթահամալիրի ուսանողների կարած հագուստների օնլայն աճուրդ-վաճառքի արդյունքները
«Քրիստոնյաները կարիքի մեջ» հիմնադրամի կողմից կազմակերպված Ստեփանակերտի « Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիր» -ի ուսանողների կարած հագուստի օնլայն աճուրդ-վաճառքի արդյունքում հավաքվել է 4186 ԱՄՆ դոլար գումար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 24 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ողջ հասույթը ուղղվելու է Ստեփանակերտի «Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիր»-ի կանոնադրական նպատակների իրականացմանը:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է կրթահամալիրի գլխավոր տնօրեն Տաթևիկ Զաքարյանը:
«Մարտի 8-ին մեկնարկած բարեգործական աճուրդին ներկայացված էին 22 ձեռագործ աշխատանքների եզակի նմուշներ, որոնք պատրաստվել են կրթահամալիրի ուսանողների կողմից:
Դրանց մեծ մասն ամենօրյա հագուստ էր` ներառյալ վերնազգեստներ, բլեյզերներ, կիսաշրջազգեստներ և տաբատներ, որոնց գները սովորաբար տատանվում էին 30-ից 200 դոլարի սահմաններում:
Բացի այդ, աճուրդում ներկայացված էր դիզայներական հագուստի հատուկ հավաքածու՝ պատրաստված նուրբ գործվածքներից: Հատուկ հավաքածուի ապրանքների արժեքը տատանվում էր 250-ից 2000 դոլարի սահմաններում:
Աճուրդի մասնակիցները ԱՄՆ Մասաչուսեթս, Կոնեկտիկուտ, Կալիֆոռնիա նահանգներից և Նյու Յորք քաղաքից էին», - ասել է Տ. Զաքարյանը և հավելել, որ նման աճուրդ-վաճառքների կազմակերպումը շարունակական կլինի:

Подведены итоги интернет-аукциона-продажи одежды, сшитой учащимися Степанакертского армяно-итальянского учебного комплекса
В результате интернет-аукциона-продажи одежды, сшитой учащимися «Армяно-итальянского учебного комплекса Антония Арслан» в Степанакерте, организованного фондом «Христиане в нужде», было собрано 4186 долларов.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 марта, АРЦАХПРЕСС- Все вырученные средства будут направлены на реализацию уставных целей «Армяно-итальянского учебного комплекса Антония Арслан» в Степанакерте.
Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила генеральный директор учебного комплекса Татевик Закарян.
«На благотворительном аукционе, стартовавшем 8 марта, были представлены уникальные образцы 22 изделий ручной работы, изготовленных учащимися учебного комплекса.
Большую часть из них составляла повседневная одежда, включая верхнюю одежду, блейзеры, юбки и брюки, стоимость которых обычно колебалась от 30 до 200 долларов.
Кроме того, на аукционе была представлена ​​специальная коллекция дизайнерской одежды из деликатных тканей. Стоимость товаров особой коллекции колебалась от 250 до 2000 долларов.
Участники аукциона были из Массачусетса, Коннектикута, Калифорнии, Нью-Йорка», — сказала Т. Закарян, добавив, что организация таких аукционов-продаж будет постоянной.