Իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղում շարունակում է լարված մնալ. ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում հայտնում է, որ Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում՝ Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատվածում մարտի 24-ին մեկնարկած ադրբեջանական ներխուժումը շարունակվում է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ներխուժած ադրբեջանական ստորաբաժանումները նախորդ գիշեր կրակ են բացել Պաշտպանության բանակի հենակետերի ուղղությամբ: Իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղում շարունակում է լարված մնալ:
Ակնկալում ենք, որ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախումբը միջոցներ կձեռնարկի Ադրբեջանի զինված ուժերի ներխուժած ստորաբաժանումների անհապաղ դուրս բերումը ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտուց ապահովելու համար, ինչը պիտի նշանակի ադրբեջանական ստորաբաժանումների վերադարձ մարտի 23-ի ելման դիրքեր:

The Azerbaijani incursion which began on March 24 in the section of the village of Parukh in Askeran region – the area of responsibility of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno Karabakh – still continues, the Armenian Ministry of Foreign Affairs said in a statement.
Situation in Nagorno Karabakh remains tense – Armenian Foreign Ministry
STEPANAKERT, MARCH 25, ARTSAKHPRESS: “The infiltrated units of the Azerbaijani armed forces attacked the bases of the Defense Army last night. The situation in Nagorno-Karabakh remains tense.
“We expect the peacekeeping force of the Russian Federation to undertake measures to ensure the immediate withdrawal of the infiltrated units of the Azerbaijani armed forces from the area of responsibility of the Russian peacekeeping contingent, which should imply the return of the Azerbaijani armed forces to the starting position of March 23,” the statement added.