ԱՀ իշխանությունները գործադրում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնի. Տեղեկատվական շտաբ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ակտիվ երկխոսության մեջ են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս տեղեկությունը քիչ առաջ տարածել է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում բոլոր մակարդակներում համապատասխան միջոցներ կիրառի՝ մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատված ներխուժած ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար:
«Դրան զուգահեռ՝ Արցախի զինված ուժերը լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկում հարակից գյուղերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով: Ակնկալում ենք, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորելու և, ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, անվտանգային լրացուցիչ երաշխիքների տրամադրմամբ խաղաղ բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ»,- ասվում է տարածված հայտարարությունում:

Artsakh military takes additional measures to ensure security of adjacent villages of Azeri- invaded Parukh
The authorities of the Republic of Artsakh are in active dialogue with the command of the Russian peacekeeping contingent deployed in Artsakh, the authorities said in a statement.
STEPANAKERT, MARCH 25, ARTSAKHPRESS:  In the meantime the authorities of the Artsakh Republic are in active dialogue with the command staff of the Russian peacekeeping troops deployed in the republic. No effort is spared for the Russian party to take relevant measures at all levels within its mission to return the Azeri troops that invaded the village of Parukh of Askeran region on March 24, to their starting positions.
At the same time, the Artsakh Armed Forces are taking additional measures to ensure the security of nearby villages.
We anticipate that as a result of the sustainable work, the Russian peacekeeping mission will be able to resolve the issues that have arisen in its sphere of control. After the withdrawal of the Azerbaijani troops, the civilian population will return to their homes with additional security guarantees,"the Artsakh Information Center said.