ԱՀ իշխանությունները գործադրում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնի. Տեղեկատվական շտաբ
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ակտիվ երկխոսության մեջ են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս տեղեկությունը քիչ առաջ տարածել է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում բոլոր մակարդակներում համապատասխան միջոցներ կիրառի՝ մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատված ներխուժած ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար:
«Դրան զուգահեռ՝ Արցախի զինված ուժերը լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկում հարակից գյուղերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով: Ակնկալում ենք, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորելու և, ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, անվտանգային լրացուցիչ երաշխիքների տրամադրմամբ խաղաղ բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ»,- ասվում է տարածված հայտարարությունում:

Власти Республики Арцах прилагают все усилия для того, чтобы российская сторона в рамках своей миссии вернула азербайджанские войска на исходные позиции: Информационный штаб
Власти Республики Арцах ведут активный диалог с командованием размещенного в республике российского миротворческого контингента.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 марта, АРЦАХПРЕСС- Эту информацию недавно распространил Информационный штаб Арцаха.
По словам источника, прилагаются все усилия для того, чтобы российская сторона в рамках своей миссии применила соответствующие меры на всех уровнях с целью возвращения на исходные позиции азербайджанского войска, проникшего в село Парух Аскеранского района 24 марта. Параллельно этому, ВС Арцаха предпринимают дополнительные меры с целью обеспечения безопасности близлежащих сёл.
Ожидается, что, в результате последовательных мер, российской миротворческой миссии удастся урегулировать проблемы, возникшие в зоне своей ответственности, и после того, как азербайджанская сторона будет отброшена назад, мирным жителям будут предоставлены дополнительные гарантии безопасности, и они смогут вернуться в свои дома.