Ադրբեջանի ԶՈւ-ն արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ կրկին դիմել է ագրեսիվ գործողությունների. ՊԲ
Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով:
Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ: Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով:

Подразделения ВС Азербайджана в направлении восточной границы вновь прибегли к агрессивным действиям: МО
26 марта в районе 11:00 подразделения ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь обеспечить продвижение в направлении восточной границы Республики Арцах, в зоне ответственности российских миротворческих сил, применяя при этом огнестрельное оружие различного калибра.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба МО Республики Арцах.
Согласно источнику, подразделения Армии обороны Арцаха принимают соразмерные меры с целью пресечения продвижения противника. Совместно с российским миротворческим командованием предпринимаются шаги по нахождению вариантов урегулирования ситуации.