Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդագրությունը, թե ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից դիվերսիոն գործողությունների փորձ է եղել, բացարձակ սուտ է․ հայտարարություն
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը` Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների կողմից դիվերսիոն գործողությունների փորձի վերաբերյալ բացարձակ սուտ է, որը սեփական սադրանքները կոծկելու պարզունակ նպատակ է հետապնդում:

Распространенное МО Азербайджана заявление о том, что якобы подразделения Армии обороны Республики Арцах совершили попытку диверсии, является абсолютной дезинформацией: МО
Распространенное МО Азербайджана заявление о том, что якобы подразделения Армии обороны Республики Арцах совершили попытку диверсии, является абсолютной дезинформацией с примитивной целью скрыть собственные провокации.