Նախագահ Հարությունյանն այցելել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ և Խնապատ համայնքներ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Ասկերան քաղաք և շրջանի պատասխանատուների մասնակցությամբ անցկացրել խորհրդակցություն՝ նվիրված վերջին օրերին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից իրականացվող ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 27 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը վստահեցրել է, որ գործադրվում են բոլոր ջանքերը իրավիճակը կայունացնելու և ռուսական կողմի ջանքերով հակառակորդին ելման դիրքեր վերադարձնելու ուղղությամբ:
Նախագահ Հարությունյանն այցելել է նաև շրջանի Խրամորթ և Խնապատ համայնքներ, բնակիչների հետ քննարկել ստեղծված իրավիճակը, անելիքների հետ կապված տվել մի շարք հանձնարարականներ:

Президент Арутюнян посетил общины Храморт и Хнапат Аскеранского района
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил город Аскеран и провел совещание с участием ответственных лиц района, посвященное ситуации, создавшейся в последние дни в результате агрессии со стороны вооруженных сил Азербайджана.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление Аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства заверил, что прилагаются все усилия для стабилизации ситуации и возвращения противника на исходные позиции посредством усилий российской стороны.
Президент Арутюнян посетил также общины Храморт и Хнапат района, обсудил с жителями сложившуюся ситуацию и дал ряд поручений по дальнейшим действиям.