ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուն մարտի 29-ից ապրիլի 1-ը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 29 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը:
Հայաստանում Ռաուն կհանդիպի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
Վրաստան կատարելիք այցի շրջանակում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի, վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, փոխվարչապետ և արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալքալիանիի, ինչպես նաև խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Գեորգի Վոլսկու հետ։
Ադրբեջանում նախատեսված են հանդիպումներ նախագահ Իլհամ Ալիևի և արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
Տարածաշրջանային այցի նպատակն է հարավկովկասյան տարածաշրջանում խթանելու խաղաղ համագործակցությունը, երկխոսությունը և կայունությունը:

OSCE Chairman-in-Office to visit Armenia
The OSCE Chairman-in-Office and Poland’s Minister for Foreign Affairs Zbigniew Rau will visit Armenia, Georgia and Azerbaijan from 29 March to 1 April for meetings with high-level officials, the OSCE said in a statement.
STEPANAKERT, MARCH 28, ARTSAKHPRESS: In Armenia, Rau will meet with President Vahagn Khachaturyan, Prime Minister Nikol Pashinyan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan.
In Georgia, Minister Rau will meet with President Salome Zourabichvili, Prime Minister Irakli Garibashvili, Vice Prime Minister and Foreign Minister David Zalkaliani and First Deputy Chairman of the Parliament Giorgi Volski.
During his visit to Azerbaijan, he will meet with President Ilham Aliyev and Foreign Minister Jeyhun Bayramov.
The trip will focus on promoting peaceful cooperation, dialogue, and stability in the South Caucasus region.