ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուն մարտի 29-ից ապրիլի 1-ը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 29 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը:
Հայաստանում Ռաուն կհանդիպի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
Վրաստան կատարելիք այցի շրջանակում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի, վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, փոխվարչապետ և արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալքալիանիի, ինչպես նաև խորհրդարանի առաջին փոխնախագահ Գեորգի Վոլսկու հետ։
Ադրբեջանում նախատեսված են հանդիպումներ նախագահ Իլհամ Ալիևի և արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
Տարածաշրջանային այցի նպատակն է հարավկովկասյան տարածաշրջանում խթանելու խաղաղ համագործակցությունը, երկխոսությունը և կայունությունը:

Действующий председатель ОБСЕ посетит Армению
Действующий председатель ОБСЕ и министр иностранных дел Польши Збигнев Рау посетит Грузию, Азербайджан и Армению с 29 марта по 1 апреля для встреч с высокопоставленными официальными лицами.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 марта, АРЦАХПРЕСС- Cообщается на сайте ОБСЕ
В Грузии министр Рау встретится с президентом Саломе Зурабишвили, премьер-министром Ираклием Гарибашвили, вице-премьер-министром и министром иностранных дел Давидом Залкалиани и первым заместителем председателя парламента Георгием Вольским.
В ходе визита в Азербайджан он встретится с президентом Ильхамом Алиевым и министром иностранных дел Джейхуном Байрамовым.
В Армении Рау встретится с президентом Ваагном Хачатуряном, премьер-министром Николом Пашиняном и министром иностранных дел Араратом Мирзояном.
Поездка будет посвящена развитию мирного сотрудничества, диалога и стабильности в регионе Южного Кавказа.