Հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել. օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը մնացել է լարված՝ մարման որոշակի դրական միտմամբ
Մարտի 28-29-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը մնացել է լարված՝ մարման որոշակի դրական միտմամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 29 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի՝ Փառուխին հարակից հատվածում ամրացված նույն հենակետերում: Իսկ Արցախի զինված ուժերը շարունակում են պաշտպանական դիրքերի ամրացման ու թշնամու զսպման լրացուցիչ միջոցառումների կատարումը:
Շարունակական աշխատանքներ են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ՝ նպատակաուղղված ադրբեջանական հնարավոր սադրանքների կանխմանը և ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Արցախի պատկան մարմինները բոլոր հնարավոր մեխանիզմներով հետևում են իրադրությանն ու ադրբեջանական կողմի գործողություններին, և, ըստ կարիքի, լրացուցիչ հրապարակումներով կտեղեկացնեն իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Существенных нарушений режима прекращения огня не было зафиксировано: оперативно-тактическая обстановка остается напряженной, с небольшой тенденцией к спаду
В ночь с 28 на 29 марта и до 10:00 утра на всей передовой линии Арцаха существенных нарушений режима прекращения огня зафиксировано не было, оперативно-тактическая обстановка остается напряженной, с небольшой тенденцией к спаду.
Существенных нарушений режима прекращения огня  не было зафиксировано: оперативно-тактическая обстановка  остается напряженной, с небольшой тенденцией к спаду
СТЕПАНАКЕРТ, 29 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
"Азербайджанские войска продолжают оставаться на Караглухе, в том же опорном пункте близ Паруха. ВС Арцаха продолжают выполнять работы по укреплению оборонительных позиций и принимать дополнительные меры по сдерживанию врага.
Проводится последовательная работа с командованием российского миротворческого контингента с целью предотвращения возможных провокаций с азербайджанской стороны и возвращения азербайджанских ВС на исходные позиции.
Компетентные органы Республики Арах, используя все возможные механизмы, следят за ситуацией и действиями азербаджанской стороны, и, в случае необходимости, будут предоставлять дополнительную информацию о развитии событий",- говорится в сообщении.