Փաշինյանն ակնկալում է Բրյուսելում Ալիևի հետ համաձայնեցնել խաղաղության բանակցությունների մեկնարկի հետ կապված հարցերը
Հայաստանը կոնկրետ եւ տրամաբանական լուծումներ է առաջարկում սահմանագծման եւ սահմանազատման, տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման, Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական էսկալացիան բացառելու առումով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ կառավարության մարտի 31-ի նիստում՝ ընդգծելով, որ Հայաստանին մերժողականության կամ պայմանավորվածությունները չկատարելու մեջ մեղադրելու որեւէ հիմք կամ հիմնավորում չկա:
«Կրկին անգամ Հայաստանի Հանրապետության պատրաստակամությունն եմ արտահայտում Ադրբեջանի հետ ստորագրելու խաղաղության պայմանագիր: Հայաստանը պատրաստ է խաղաղության բանակցությունների անհապաղ մեկնարկին: Ապրիլի 6-ին Բրյուսելում նախատեսված է ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ադրբեջանի նախագահի եւ իմ հանդիպումը: Եվ հույս ունեմ այդ հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի նախագահի հետ քննարկել  եւ համաձայնեցնել Խաղաղության բանակցությունների մեկնարկի հետ կապված բոլոր հարցերը»,-հայտարարեց ՀՀ վարչապետը:

Pashinyan hopes to agree issues relating to launching peace talks at upcoming meeting with Aliyev
Armenia is proposing concrete and reasonable solutions for demarcation and delimitation, opening of regional connections and ruling out military escalation in Nagorno Karabakh, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting.
STEPANAKERT, MARCH 31, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Pashinyan reiterated that there are no grounds or substantiations for Azerbaijan to accuse Armenia in rejecting or breaching any agreement.
“I once again express the readiness of the Republic of Armenia to sign a peace treaty with Azerbaijan. Armenia is ready to immediately launch peace talks. My meeting with the President of the European Council Charles Michel and President of Azerbaijan Ilham Aliyev is scheduled for April 6 in Brussels. And I hope to discuss and agree at that meeting with the President of Azerbaijan all issues relating to the launch of peace talks,” Pashinyan said.