Ֆրանսիայից և Իտալիայից ներմուծված հումանիտար օգնությունը կհանձնվի Արցախին
Ֆրանսիայից և Իտալիայից Հայաստանի Հանրապետություն ներմուծված հումանիտար օգնությունը կհանձնվի Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 31 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կառավարությունը նման որոշում ընդունեց մարտի 31-ի հերթական նիստի ժամանակ։
2021 թվականի դեկտեմբերին Ֆրանսիայից և Իտալիայից ուղարկվել են բեռներ՝ նախատեսված Արցախի Հանրապետության կարիքների համար:
Նախագծով նախատեսվում է Ֆրանսիայից և Իտալիայից Հայաստանի Հանրապետություն ներմուծված հումանիտար օգնությունը փոխանցել Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը, որից հետո մեկամսյա ժամկետում Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը գույքը հանձնելու է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանը:

Новую партию гуманитарных грузов из Франции и Италии отправят в Арцах
СТЕПАНАКЕРТ, 31 марта, АРЦАХПРЕСС- Постановление об этом было принято на заседании правительства Армении.
С 9 ноября 2020 года для гуманитарных грузов, отправляющихся в Арцах, действует особая процедура: товары передаются постпредству Арцаха в Республике Армения, после чего - Службе по чрезвычайным ситуациям при МВД Арцаха.
В декабре 2021 года из Франции и Италии были направлены гуманитарные грузы, которые по действующим правилам нельзя было оформить на передачу в Арцах. На заседании правительства были приняты соответствующие изменения.