Պուտինը Փաշինյանի և Ալիևի հետ քննարկել է իրավիճակը ԼՂ-ում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ քննարկել է իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 30 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ալիևի և Փաշինյանի հետ Պուտինի զրույցի ընթացքում հաստատվել է Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման կարևորությունը։
«Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը` տարածաշրջանում անվտանգությունն ու կայունությունն ապահովելու համար գործնական խնդիրների լուծման շեշտադրմամբ: Հաստատվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների բոլոր դրույթների հետևողական իրականացման կարևորությունը»,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է Կրեմլի հայտարարությունում:

Putin discusses situation in Artsakh with Pashinyan, Aliyev
Russian President Vladimir Putin discussed the situation in Nagorno Karabakh with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, informed the press service of the Kremlin.
STEPANAKERT, MARCH 31, ARTSAKHPRESS: "The development of the situation around Nagorno-Karabakh was discussed, with an emphasis on solving practical problems to ensure security and stability in the region.
The importance of consistent implementation of all provisions of the trilateral statements of November 9, 2020, January 11 and January 26, 2021 was reaffirmed. An agreement was reached on further contacts," the statement reads.