Խնուշինակում ապրում ու արարում են՝ հարատև խաղաղության սպասելով
ԱՀ Մարտունու շրջանի Խնուշինակ համայնքի բնակիչների զբաղվածության հիմնական ուղղությունը գյուղատնտեսությունն է։
Խնուշինակում  ապրում ու արարում են՝ հարատև խաղաղության սպասելով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Խնուշինակի համայնքապետ Կամո Մուրսալյանը։
«Գյուղացիներն ապրում են իրենց բնականոն կյանքով` իհարկե, հարատև խաղաղության սպասելով։ Համայնքն ունի 535 բնակիչ, յուրաքանչյուրն ամուր կառչած է այս հողին։ Մարդիկ այգիներն են մշակում, տարվա այս եղանակին աշխատանքները լայն թափով են ընթանում»,-նշել է Կ. Մուրսալյանը։
Խնուշինակում է գտնվում 19-րդ դարում կառուցված Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին։ Հայրենական մեծ պատերազմում և Արցախյան գոյապայքարում զոհվածների հիշատակին գյուղում հուշակոթողներ են կանգնեցված։
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ կրթօջախում 91 աշակերտ է սովորում։ Բնակիչներն ապահովված են էլեկտրաէներգիայով, շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ, գյուղը գազաֆիկացված է։

The residents of Khnushinak are waiting for lasting peace. Head of Community
The main direction of employment of the residents of Khnushinak community of Artsakh’s Martuni region is agriculture.
STEPANAKERT, APRIL 4, ARTSAKHPRESS: The head of the community of Khnushinak Kamo Mursalyan told "Artsakhpress".
"The villagers live their normal lives, of course, waiting for lasting peace. The community has 535 residents.
Surb Astvatsatsin Church, built in the 19th century, is located in Khnushinak. Monuments have been erected in the village in memory of the victims of the Great Patriotic War and the Artsakh Liberation War," he said.
The head of the community informed that 91 students attend the village school . The village is gasified. The residents are provided with electricity, round-the-clock water supply.