Խնուշինակում ապրում ու արարում են՝ հարատև խաղաղության սպասելով
ԱՀ Մարտունու շրջանի Խնուշինակ համայնքի բնակիչների զբաղվածության հիմնական ուղղությունը գյուղատնտեսությունն է։
Խնուշինակում  ապրում ու արարում են՝ հարատև խաղաղության սպասելով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Խնուշինակի համայնքապետ Կամո Մուրսալյանը։
«Գյուղացիներն ապրում են իրենց բնականոն կյանքով` իհարկե, հարատև խաղաղության սպասելով։ Համայնքն ունի 535 բնակիչ, յուրաքանչյուրն ամուր կառչած է այս հողին։ Մարդիկ այգիներն են մշակում, տարվա այս եղանակին աշխատանքները լայն թափով են ընթանում»,-նշել է Կ. Մուրսալյանը։
Խնուշինակում է գտնվում 19-րդ դարում կառուցված Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին։ Հայրենական մեծ պատերազմում և Արցախյան գոյապայքարում զոհվածների հիշատակին գյուղում հուշակոթողներ են կանգնեցված։
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ կրթօջախում 91 աշակերտ է սովորում։ Բնակիչներն ապահովված են էլեկտրաէներգիայով, շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ, գյուղը գազաֆիկացված է։

Живут и творят в Хнушинаке, ожидая прочного мира
Основным направлением занятости жителей общины Хнушинак Мартунинского района Арцаха является сельское хозяйство.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Хнушинак Камо Мурсалян.
«Сельчане живут своей обычной жизнью, конечно же, в ожидании прочного мира. В общине 535 жителей, каждый из которых прочно привязан к этой земле. Люди возделывают сады, и в это время года работа идет полным ходом», — отметил К. Мурсалян.
Церковь Сурб Аствацацин, построенная в 19 веке, находится в Хнушинаке. В селе установлены памятники в память о жертвах Великой Отечественной войны и Арцахской войны.
Наш собеседник сообщил, что количество учеников в школе - 91. Жители обеспечены электричеством, круглосуточным водоснабжением, поселок газифицирован.