ԱՄՆ-ն Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների մասին կհայտարարի այս շաբաթ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 5 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ասել է Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը, փոխանցում է news.am-ը։
«Այս շաբաթ կարող եք պատժամիջոցների մասին հայտարարություններ սպասել: Մենք համաձայնեցնում ենք մեր դաշնակիցների եւ գործընկերների հետ դրանց ճշգրիտ պարամետրերը, բայց, այո, այս շաբաթ պետք է հայտարարենք տնտեսական ճնշման լրացուցիչ տարրերի մասին»,- ասել է Սալիվանը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, խոսելով ուկրաինական Բուչա քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների մասին, ասել էր լրագրողներին, որ «պահանջում է լրացուցիչ պատժամիջոցներ սահմանել» Ռուսաստանի դեմ եւ շուտով կհայտարարի դրանց մասին։

США объявят о новых санкциях против России на этой неделе
СТЕПАНАКЕРТ, 5 апреля, АРЦАХПРЕСС- Заявил советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан, передает news.am.
«Вы можете ожидать дальнейших объявлений о санкциях на этой неделе. Мы согласовываем с нашими союзниками и партнерами их точные параметры, но да, на этой неделе мы должны объявить о дополнительных элементах экономического давления», — сказал Салливан.
Ранее президент США Джо Байден, говоря о событиях в украинском городе Буча, заявил журналистам, что он «потребует введения дополнительных санкций» против России и вскоре объявит о них.
Он не назвал это  «военными преступлениями», призвав провести суд над президентом России Владимиром Путиным.