Արայիկ Հարությունյանն ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 7-ին ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ կանայք,
Այսօր` ապրիլի 7-ը,  մեր օրացույցում առանձնանում է որպես   Մայրության և գեղեցկության տոն, ինչի առթիվ ուզում եմ բարեմաղթանքի և երախտագիտության ամենաջերմ խոսքերը հղել ձեզ, Արցախում, Մայր Հայաստանում և Սփյուռքում ապրող  մեր հերո'ս հայուհիներ։
Հերոսներ ծնած ու դաստիարակած մայրեր, Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նվիրյալների կանայք, քույրեր, դուստրեր և սիրած աղջիկներ, ռազմի դաշտում թե խաղաղ կյանքում հայ տղամարդկանց թև ու թիկունք դարձած, հավատարիմ ընկեր ու հուսալի հենարան համարվող կանայք,  դուք լավագույնին եք արժանի։
Թույլ տվեք գլուխ  խոնարհել  յուրաքանչյուրիդ առջև` որպես գնահատանք ձեր վեհանձնության, Հայրենիքին ու ընտանիքին անմնացորդ նվիրվածության։ Բարեմաղթանքս է, որ լինեք առողջ և շրջապատված սիրով ու ջերմությամբ`   ձեր մեծ հոգու և վաստակի չափով:

President Harutyunyan addresses message on Motherhood and Beauty Day
Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan addressed a congratulatory message in connection with the Motherhood and Beauty Day, the Presidential Office said.
STEPANAKERT, APRIL 7, ARTSAKHPRESS: The address reads:
Today, the April 7th, stands out in our calendar as Motherhood and Beauty Day, on the occasion of which I want to convey my best wishes and the most cordial words of gratitude to you, our hero Armenian women living in Artsakh, Mother Armenia and the Diaspora.
You deserve all the best, dear mothers, who gave birth and raised heroes, wives, sisters, daughters and beloved girls of the devotees who sacrificed their lives for the Motherland, women who became the support of Armenian men both on the battlefield and in civilian life, their faithful friends and reliable companions-in-arms.
Let me bow to each of you as an appreciation to your nobility, selfless devotion to the Motherland and family. I wish you to be healthy, surrounded by love and warmth, to the extent of your great soul and merit.