Արայիկ Հարությունյանն ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 7-ին ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ կանայք,
Այսօր` ապրիլի 7-ը,  մեր օրացույցում առանձնանում է որպես   Մայրության և գեղեցկության տոն, ինչի առթիվ ուզում եմ բարեմաղթանքի և երախտագիտության ամենաջերմ խոսքերը հղել ձեզ, Արցախում, Մայր Հայաստանում և Սփյուռքում ապրող  մեր հերո'ս հայուհիներ։
Հերոսներ ծնած ու դաստիարակած մայրեր, Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նվիրյալների կանայք, քույրեր, դուստրեր և սիրած աղջիկներ, ռազմի դաշտում թե խաղաղ կյանքում հայ տղամարդկանց թև ու թիկունք դարձած, հավատարիմ ընկեր ու հուսալի հենարան համարվող կանայք,  դուք լավագույնին եք արժանի։
Թույլ տվեք գլուխ  խոնարհել  յուրաքանչյուրիդ առջև` որպես գնահատանք ձեր վեհանձնության, Հայրենիքին ու ընտանիքին անմնացորդ նվիրվածության։ Բարեմաղթանքս է, որ լինեք առողջ և շրջապատված սիրով ու ջերմությամբ`   ձեր մեծ հոգու և վաստակի չափով:

Араик Арутюнян направил послание по случаю Праздника материнства и красоты
7 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил послание по случаю Праздника материнства и красоты.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 апреля, АРЦАХПРЕСС- В послании говорится:
“Дорогие женщины!
7 апреля в нашем календаре отмечен как Праздник материнства и красоты, в связи с чем хочу пожелать всего самого наилучшего и высказать благодарность вам - наши героические армянки, живущие в Арцахе, Армении и Диаспоре.
Вы достойны наилучшего: матери, родившие и воспитавшие героев, жены, сестры, дочери, любимые девушки преданных сынов Родины, отдавших за нее свою жизнь, женщины, ставшие опорой армянских мужчин на поле боя и в мирной жизни, их верные друзья и надежные соратницы.
Позвольте поклониться каждой из вас в знак признательности за ваше благородство, самоотверженную преданность Родине и семье. Желаю вам быть здоровыми, окруженными любовью и теплотой.