Հայկական արտադրանքը կներկայացվի Կալիֆորնիայում սպասվող ցուցահանդեսում
Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության հովանու ներքո «Միջազգային գործարար կապերի աջակցման խորհուրդ»-ը, «Հայ-ամերիկյան բիզնեսի զարգացման խորհուրդ»-ը, «Հյուսիսային Ամերիկայի Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արևմտյան Թեմը» 2022թ մայիսի 2-9-ն իրականացնում են Կալիֆորնիայում «Ամերիկա-Հայաստան գործարար կամուրջ» նախագիծը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը տեղեկացնում է, որ նախագծի շրջանակում իրականացվելու է ցուցահանդես և համաժողով։
Ցուցահանդեսը հնարավորություն կտա հայ արտադրողներին, ինչպես նաև ծառայություններ մատուցող ընկերություններին իրենց արտադրանքը/ծառայությունները ներկայացնել ամերիկյան մեծ շուկայում։
Ցուցահանդեսին կմասնակցի ինչպես հայ համայնքը, այնպես էլ ամերիկյան մատակարար ընկերություններ ՝ ամերիկյան խոշոր խանութ-ցանցերի ներկայացուցիչներ:

На выставке в Калифорнии будет представлена армянская продукция
Совет содействия международным деловым связям, Совет развития армяно-американского бизнеса и Западная епархия Армянской Апостольской Церкви Северной Америки под эгидой генерального консульства РА в Лос-Анджелесе со 2 по 9 мая 2022 года реализуют проект «Бизнес-мост Америка-Армения».
СТЕПАНАКЕРТ, 7 апреля, АРЦАХПРЕСС- Генеральное консульство Армении в Лос-Анджелесе сообщает, что в рамках проекта будут проведены выставка и конференция.
Выставка даст возможность армянским производителям, а также компаниям, предоставляющим услуги, представить свою продукцию и услуги на большом американском рынке.
В выставке примут участие как представители армянской общины, так и американские компании-поставщики и представители крупных американских сетевых магазинов.