Մարտունու շրջանի մի շարք համայնքներում ավագանի են ընտրում
Այսօր` ապրիլի10-ին, Արցախի Մարտունու շրջանի Նորշեն, Ծովատեղ, Սոս, Վարանդա և Շահումյանի շրջանի Ակնաբերդ համայնքներում անց են կացվում ավագանու անդամների արտահերթ ընտրություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` Նորշեն, Ծովատեղ, Ակնաբերդ համայնքներում ավագանու անդամների հնգական թեկնածուներ են առաջադրվել, Վարանդա համայնքում` երեք թեկնածու, իսկ Սոսում` ութ թեկնածու, որոնք կպայքարեն ավագանու անդամների հինգ տեղերի համար:
Նորշեն համայնքի հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Ավանեսյանը մեզ հետ զրույցում նշել է, որ համայնքն ունի 252 ընտրող:
«Ժամը 14:00-ի դրությամբ իրենց ընտրությունն են կատարել ընտրողներից 64 հոգի կամ 25.4 %-ը»,-ասել է Ս. Ավանեսյանը` վստահեցնելով, որ խախտումներ չեն արձանագրվել:
Սոս համայնքի 5/4 ընտրական տեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Յուրի Ավշարյանն ասել է, որ ժամը 14:00-ի դրությամբ ընտրության իրավունք ունեցող 756 ընտրողից իր քաղաքացիական պարտքն է կատարել 198-ը:
«Խախտումներ և միջադեպեր չեն արձանագրվել, ամեն ինչ ընթանում է ըստ սահմանված կարգի: Թե՛ հանձնաժողովի անդամները, թե՛ ընտրողները ծանոթ են ընտրության կարգին: Բնակչության տրամադրությունը շատ բարձր է, և մենք էլ ժամանակին ամեն ինչ հաղորդում ենք ԱՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը»,-ընդգծել է հանձնաժողովի նախագահը:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ապրիլի 10-ին, տեղական ինքնակառավարման մարմինների արահերթ ընտրություններ են անցկացվում Արցախի Մարտունու շրջանի Բերդաշեն (համայնքի ղեկավարի), Նորշեն, Ծովատեղ, Սոս, Վարանդա (ավագանու անդամների) համայնքներում և Շահումյանի շրջանի Ակնաբերդ (ավագանու անդամների) համայնքում:

В ряде общин Мартунинского района проходят выборы в органы местного самоуправления
Сегодня, 10 апреля, в общинах Норшен, Цоватех, Сос, Варанда Мартунинского района Арцаха и Акнаберд Шаумянского района проходят внеочередные выборы членов совета старейшин.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в общинах Норшен, Цоватех и Акнаберд выдвинуто пять кандидатов, в Варанде - трое, в Сосе - восемь, которые будут бороться за пять мест в Совете старейшин.
Բնութագրությունը հասանալի չէПредседатель комиссии общины Норшен Самвел Аванесян сообщил нам, что в общине 252 избирателя.
Բնութագրությունը հասանալի չէ"По состоянию на 14:00 проголосовали 64 человека или 25,4% избирателей", - сказал С. Аванесян, заверив, что никаких нарушений не зафиксировано.
Բնութագրությունը հասանալի չէПредседатель комиссии избирательного участка 5/4 в общине Сос Юрий Авшарян сообщил, что по состоянию на 14:00 198 из 756 имеющих право голоса избирателей выполнили свой гражданский долг.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Нарушений и инцидентов не зарегистрировано, все идет в установленном порядке. И члены комиссии, и избиратели знакомы с избирательным процессом. Настроение населения приподнятое, и мы обо всем своевременно сообщаем Министерству территориального управления и инфраструктуры Республики Арцах", - подчеркнул председатель комиссии.Բնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէ
Напомним, что сегодня, 10 апреля, в общинах Бердашен (главы общины), Норшен, Цоватех, Сос, Варанда (членов совета) Мартунинского района Арцаха и Акнаберд (членов совета) Шаумянского района проходят выборы в органы местного самоуправления.