Բերդաշենում համայնքապետ են ընտրում. ընտրություններն անց են կացվում ըստ սահմանված կարգի
Այսօր՝ ապրիլի 10-ին, Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքում անց է կացվում համայնքապետի արտահերթ ընտրություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ համայնքապետի ընտրություններին իրենց թեկնածությունն են առաջադրել Կարո Պողոսյանը, Նվեր Զարգարյանը և Գեորգի Պողոսյանը:
Հանձնաժողովի նախագահ Զարմիկ Ասրյանը մեզ հետ զրույցում նշել է, որ համայնքում ընտրելու իրավունք ունի 1052 հոգի:
«Ժամը14:00-ի դրությամբ ընտրողների ընդհանուր թվից իր քաղաքացիական պարտքն է կատարել 353 ընտրող: Բոլորը ծանոթ են կարգին, որևէ խախտում չի արձանագրվել: Կեսօրից հետո ընտրողների թիվը, համոզված եմ, կմեծանա»,-ասել է Զ. Ասրյանը:
Համայնքապետի թեկնածու Գեորգի Պողոսյանն իր թեկնածությունն առաջադրել է ` արդեն իսկ ունենալով գյուղի զարգացմանը նպաստող ծրագրեր:
«Գյուղում այսօրվա դրությամբ ունենք ջրի շատ լուրջ խնդիր, ներհամայնքային ճանապարհները բարեկարգման կարիք ունեն: Մանավանդ ամառային շրջանում ջրի պակասը շատ է զգացվելու, և, ոռոգման ջրի առկայության դեպքում, հնարավոր կլինի մշակած այգուց ստանալ մեծ քանակությամբ բերք»,-նշել է Գ. Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ապրիլի 10-ին, տեղական ինքնակառավարման մարմինների արահերթ ընտրություններ են անցկացվում Արցախի Մարտունու շրջանի Բերդաշեն (համայնքի ղեկավարի), Նորշեն, Ծովատեղ, Սոս, Վարանդա (ավագանու անդամների) համայնքներում և Շահումյանի շրջանի Ակնաբերդ (ավագանու անդամների) համայնքում:

В Бердашене проходят выборы главы общины: Выборы проводятся в установленном порядке
Сегодня, 10 апреля, в общине Бердашен Мартунинского района Республики Арцах проходят внеочередные выборы главы общины.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", Каро Погосян, Нвер Заргарян и Георгий Погосян выдвинули свои кандидатуры на выборах главы общины.
Председатель комиссии Зармик Аванесян сообщил нам, что в общине право голоса имеют 1052 избирателя.
«По состоянию на 14:00 353 из общего числа избирателей выполнили свой гражданский долг. Всем известен порядок, никаких нарушений не зафиксировано. Я уверен, что во второй половине дня число избирателей увеличится", - сказал З. Аванесян.
Кандидат в главы общины Георгий Погосян уже выдвинул свою кандидатуру, уже имея программы, способствующие развитию села.
«В настоящее время у нас в селе очень серьезная проблема с водой, внутриобщинные дороги нуждаются в улучшении. Особенно летом будет сильно ощущаться нехватка воды. При наличии поливной воды можно будет получать большое количество урожая с обрабатываемого огорода», — отметил Г. Погосян.
Напомним, что сегодня, 10 апреля, в общинах Бердашен (главы общины), Норшен, Цоватех, Сос, Варанда (членов совета) Мартунинского района Арцаха и Акнаберд (членов совета) Шаумянского района проходят выборы в органы местного самоуправления.