Բերդաշենում համայնքի ղեկավար են ընտրել
Ընդհանրացվել են նախօրեին Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքի 5/1 ընտրական տեղամասում անցկացված համայնքապետի ընտրությունների արդյունքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ապրիլի , ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Զարմիկ Ասրյանն ասաց, որ, նախնական տվյալներով, համայնքի ղեկավար է ընտրվել Գեորգի Պողոսյանը:
«Ընտրություններին 1052 ընտրողից մասնակցել է 665-ը: 270 ընտրող իր քվեն տվել է Գեորգի Պողոսյանին, 202-ը՝ Կարո Պողոսյանին, իսկ 156-ը՝ Նվեր Զարգարյանին»,-նշել է Զ. Ասրյանը:

В Бердашене избрали главу общины
Обобщены итоги выборов главы общины, состоявшихся вчера на избирательном участке 5/1 общины Бердашен Мартунинского района Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 апреля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" председатель участковой избирательной комиссии Зармик Асрян сообщил, что, по предварительным данным, главой общины был избран Георгий Погосян.
"Из 1052 избирателей в выборах приняли участие 665 человек. За Георгия Погосяна проголосовали 270 избирателей, за Каро Погосяна - 202, за Нвера Заргаряна - 156", - отметил З. Асрян.