Ժամանակավորապես կարգելվի «Կինդեր» ապրանքանիշի շոկոլադի և շոկոլադային արտադրանքի ներմուծումը
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը, ուսումնասիրելով տեղեկատվությունն այն մասին, որ Եվրոպական մի շարք երկրներում արձանագրվել են շոկոլադի, մասնավորապես՝ «Կինդեր» շոկոլադե ձվերի, օգտագործման արդյունքում սալմոնելայով վարակվելու տասնյակ դեպքեր՝ վերահսկողական միջոցառումներ է սկսել «Կինդեր» ապրանքանիշի շոկոլադի և շոկոլադային արտադրանքի նկատմամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ապրիլի , ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ՀՀ ՍԱՏՄ-ից, նշված ապրանքանիշը ներկրող երկու կազմակերպություններում՝ «Սլավ Գրուպ» ՓԲԸ-ում (ներկրում է Ռուսաստանից) և «ՍԱՍ Գրուպ» ՍՊԸ-ում (ներկրում է Գերմանիայից) իրականացվում է պետական վերահսկողություն՝ ստուգում, որի շրջանակներում ընկերություններում առկա խմբաքանակներից կկատարվի նմուշառում և կներկայացվի լաբորատոր փորձաքննության:
Տրվել է նաև Գերմանիայից ներկրվող «Կինդեր» ապրանքանիշի շոկոլադի և շոկոլադային արտադրանքի ներմուծման ժամանակավոր արգելանքի հրաման:

Импорт шоколадных изделий марки «Киндер» временно запрещен
Инспекция по безопасности пищевых продуктов Республики Армения, изучив информацию о том, что в ряде европейских стран зарегистрированы десятки случаев заражения сальмонеллезом в результате употребления шоколада, в частности шоколадных яиц «Киндер», начала контрольные мероприятия в отношении этой продукции.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 апреля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщили в пресс-службе ведомства, в двух организациях, импортирующих указанную марку: ЗАО «Слав Групп» (импортирует из России) и ООО «САС Групп» (импорт из Германии) проводится государственный контроль - инспекция, в рамках в рамках которого будут отобраны образцы из имеющихся в компаниях партий и переданы на лабораторное исследование.
Также издан приказ о временном запрете на ввоз импортируемого из Германии шоколада марки «Киндер» и шоколадных изделий.