Նախագահ Հարությունյանն Ասկերանում հանդիպել է շրջանի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին Ասկերան քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջվարչակազմի պատասխանատուների, համայնքների ղեկավարների և տեղի ակտիվի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Հանրապետությունում տիրող ռազմաքաղաքական իրավիճակին, անվտանգության ապահովմանն առնչվող, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական բնույթի մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը անդրադարձել է նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական պայմաններում պարենային անվտանգության ու զբաղվածության ապահովման հրամայականին՝ շեշտելով, որ անհրաժեշտ է հետևողական ջանքեր գործադրել գյուղատնտեսական աշխատանքներն ակտիվացնելու, անմշակ հողատարածքները և, առհասարակ, բոլոր հնարավոր տնտեսական ռեսուրսներն արդյունավետ օգտագործելու ուղղությամբ։
Նախագահ Հարությունյանը լսել է բնակիչների մտահոգություններն ու կարծիքները, հանձնարարականներ տվել պատասխանատու անձանց առաջիկա անելիքների ուղղությամբ։

Президент Арутюнян встретился в Аскеране c районным руководством
12 апреля в городе Аскеран президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с ответственными лицами районной администрации, руководителями общин и местным активом.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся военно-политической ситуации в республике, безопасности, а также социально-экономических проблем.
Глава государства отметил важность обеспечения продовольственной безопасности и занятости населения в нынешних геополитических условиях, подчеркнув необходимость последовательной работы по интенсификации сельскохозяйственных работ, эффективному использованию невозделанных земельных участков и всех возможных экономических ресурсов.
Президент Арутюнян выслушал мнения  местных жителей и волнующие их вопросы, дал указания ответственным лицам по дальнейшим действиям.