Նախագահ Հարությունյանն Ասկերանում հանդիպել է շրջանի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 12-ին Ասկերան քաղաքում հանդիպում է ունեցել շրջվարչակազմի պատասխանատուների, համայնքների ղեկավարների և տեղի ակտիվի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Հանրապետությունում տիրող ռազմաքաղաքական իրավիճակին, անվտանգության ապահովմանն առնչվող, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական բնույթի մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը անդրադարձել է նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական պայմաններում պարենային անվտանգության ու զբաղվածության ապահովման հրամայականին՝ շեշտելով, որ անհրաժեշտ է հետևողական ջանքեր գործադրել գյուղատնտեսական աշխատանքներն ակտիվացնելու, անմշակ հողատարածքները և, առհասարակ, բոլոր հնարավոր տնտեսական ռեսուրսներն արդյունավետ օգտագործելու ուղղությամբ։
Նախագահ Հարությունյանը լսել է բնակիչների մտահոգություններն ու կարծիքները, հանձնարարականներ տվել պատասխանատու անձանց առաջիկա անելիքների ուղղությամբ։

President Harutyunyan met in Askeran with responsible officials of the region
On April 12, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan held a meeting in Askeran with responsible officials of the region, community heads and local residents, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, APRIL 12, ARTSAKHPRESS:  A range of issues related to the military-political situation in the republic, security-related as well as socio-economic problems were on the discussion agenda.
The Head of the State referred to the imperative of ensuring food security and  employment in the current geopolitical conditions, emphasizing the need to make consistent efforts to intensify agricultural work, to efficiently use uncultivated lands and all possible economic resources in general.
President Harutyunyan listened to the concerns and opinions of the residents, gave instructions to the responsible officials on the tasks to be done.