Վաղարշակ Հարությունյանը Կազբեկ Տայսաևի հետ քննարկել է հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման հարցեր
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը ՌԴ Պետական Դումայում հանդիպել է ԱՊՀ երկրների, եվրասիական ինտեգրացիայի և հայրենակիցների հետ կապերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կազբեկ Տայսաևի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 14 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը կողմերն ընդգծել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն ուղղված շարունակական աշխատանքների իրականացման կարևորությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել առաջիկայում Երևանում կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստին ռուսաստանյան կողմի մասնակցությանն, ինչպես նաև ՀՀ և ՌԴ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների  ծրագրում խորհրդարանական շրջանակների ներգրավվածությանը։

Ambassador of Armenia to Russia Vagharshak Harutyunyan met in the State Duma with first deputy chair of the Committee on Issues of the Commonwealth of Independent States, Eurasian Integration and Contacts with Fellow Countryman, Kazbek Tasyaev, the Armenian Embassy reported.
Armenian Ambassador, Russian State Duma member discuss development of inter- parliamentary cooperation
STEPANAKERT, APRIL 14, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: During the meeting the sides highlighted the importance of taking constant actions to develop the Armenian-Russian inter-parliamentary cooperation.
The sides touched upon the participation of the Russian side in the upcoming session of the Armenia-Russia inter-parliamentary cooperation commission in Yerevan, as well as the engagement of parliamentary circles into the program of events dedicated to the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Russia.