Վաղարշակ Հարությունյանը Կազբեկ Տայսաևի հետ քննարկել է հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման հարցեր
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը ՌԴ Պետական Դումայում հանդիպել է ԱՊՀ երկրների, եվրասիական ինտեգրացիայի և հայրենակիցների հետ կապերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կազբեկ Տայսաևի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 14 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը կողմերն ընդգծել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն ուղղված շարունակական աշխատանքների իրականացման կարևորությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել առաջիկայում Երևանում կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստին ռուսաստանյան կողմի մասնակցությանն, ինչպես նաև ՀՀ և ՌԴ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների  ծրագրում խորհրդարանական շրջանակների ներգրավվածությանը։

Вагаршак Арутюнян обсудил с Казбеком Тайсаевым вопросы развития армяно-российского межпарламентского сотрудничества
Посол Армении в РФ Вагаршак Арутюнян в Государственной Думе РФ встретился с первым заместителем председателя комиссии по вопросам стран СНГ, евразийской интеграции и связей с соотечественниками Казбеком Тайсаевым.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 апреля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Посольство Армении в РФ сообщает, что на встрече стороны подчеркнули важность осуществления продолжительных работ, направленных на развитие армяно-российского межпарламентского сотрудничества.
Собеседники коснулись участия российской стороны в предстоящем в Ереване очередном заседании межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Федеральным Собранием РФ, а также вовлеченности парламентских кругов в программу мероприятий, посвященных 30-летию дипломатических отношений между РА и РФ.