Նախագահն այցելել է «ԼիլՄեդ» նորաբաց մասնավոր բժշկական կենտրոն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 15-ին այցելել է Ստեփանակերտում գործող «ԼիլՄեդ» նորաբաց մասնավոր բժշկական կենտրոն, որը մատուցում է ամբուլատոր պոլիկլինիկական ամբողջական ծառայություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, երկրի ղեկավարը ծանոթացել է կենտրոնի պայմաններին ու ենթակառուցվածքներին, կարևորել ժամանակակից բժշկական նոր կենտրոնների հիմնադրումն Արցախում:
Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ որակյալ առողջապահական համակարգ ունենալու համար առանցքային է մասնավոր ու պետական ոլորտների արդյունավետ համագործակցությունը:
Նշվում է, որ այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանը:

On April 15, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited "LilMed" Private Medical Center recently opened in Stepanakert which provides a full outpatient polyclinic service, the Presidential Office stated.
Arayik Harutyunyan visited the newly-opened “LilMed” Private Medical Center
STEPANAKERT, APRIL 15, ARTSAKHPRESS:  The Head of the State got acquainted with the center conditions and infrastructure highlighting the significance of establishing new modern medical centers in Artsakh. President Harutyunyan stressed that efficient cooperation between the private and public sectors is key to having a quality healthcare system.
During the visit the President was accompanied by Minister of State Artak Beglaryan and Minister of Healthcare Mikael Hayriyan.