Նախագահն այցելել է «ԼիլՄեդ» նորաբաց մասնավոր բժշկական կենտրոն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 15-ին այցելել է Ստեփանակերտում գործող «ԼիլՄեդ» նորաբաց մասնավոր բժշկական կենտրոն, որը մատուցում է ամբուլատոր պոլիկլինիկական ամբողջական ծառայություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, երկրի ղեկավարը ծանոթացել է կենտրոնի պայմաններին ու ենթակառուցվածքներին, կարևորել ժամանակակից բժշկական նոր կենտրոնների հիմնադրումն Արցախում:
Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ որակյալ առողջապահական համակարգ ունենալու համար առանցքային է մասնավոր ու պետական ոլորտների արդյունավետ համագործակցությունը:
Նշվում է, որ այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանը:

Президент Арцаха посетил недавно открытый частный Медицинский центр «ЛилМед»
15 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил недавно открытый в Степанакерте частный медицинский центр «ЛилМед», который предоставляет амбулаторные услуги.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Аппарате президента Республики Арцах, глава государства ознакомился с условиями и оборудованием центра, отметил необходимость основания новых современных медицинских центров в Арцахе.
Президент Арутюнян подчеркнул, что для качественной системы здравоохранения ключевым фактором является эффективное сотрудничество частной и государственной сфер.
Президента сопровождали государственный министр Артак Бегларян и министр здравоохранения Микаел Айриян.