Ստամբուլում հայկական դպրոցը վանդալիզմի է ենթարկվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Massispost-ը հայտնում է, որ վանդալիզմի ակտը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ հայերը պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանության տարելիցին։
Ստամբուլի նույն դպրոցի նկատմամբ վանդալիզմի դրսևորումներ էին եղել նաև 2016 թվականի նոյեմբերին։ Դպրոցի պատերին հայտնվել էր «Մի գիշեր, մենք հանկարծ կլինենք Ղարաբաղում» գրություն:
2016 թվականին հակահայկական գրաֆիտիներով վանդալիզմի են ենթարկվել նաև Ուսկուդարի Սուրբ Խաչ ճեմարանը և Ուսկուդարի Քալֆայան դպրոցը։ Այն ժամանակ պատերին հայտնվել էին «Թող ապրի թուրքական ցեղը» և «Տանջել հայերին» գրությունները։

В Стамбуле армянская школа подверглась акту вандализма
СТЕПАНАКЕРТ, 14 апреля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Massispost сообщает, что акт вандализма совершен в то время, когда армяне готовятся к годовщине Геноцида армян.
Акты вандализма в отношении той же стамбульской школы были совершены и в ноябре 2016 года. На стенах школы появилась надпись «Однажды ночью мы вдруг окажемся в Карабахе».
В 2016 году антиармянские граффити были сделаны и на стенах лицея Сурб Хач и школы Калфаян в Ускударе. Тогда на стенах появились надписи:  «Пусть здравствует турецкое племя и мучает армян».