Ստամբուլում հայկական դպրոցը վանդալիզմի է ենթարկվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Massispost-ը հայտնում է, որ վանդալիզմի ակտը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ հայերը պատրաստվում են Հայոց ցեղասպանության տարելիցին։
Ստամբուլի նույն դպրոցի նկատմամբ վանդալիզմի դրսևորումներ էին եղել նաև 2016 թվականի նոյեմբերին։ Դպրոցի պատերին հայտնվել էր «Մի գիշեր, մենք հանկարծ կլինենք Ղարաբաղում» գրություն:
2016 թվականին հակահայկական գրաֆիտիներով վանդալիզմի են ենթարկվել նաև Ուսկուդարի Սուրբ Խաչ ճեմարանը և Ուսկուդարի Քալֆայան դպրոցը։ Այն ժամանակ պատերին հայտնվել էին «Թող ապրի թուրքական ցեղը» և «Տանջել հայերին» գրությունները։

Armenian School Vandalized in Istanbul
The gate to an Armenian school in Istanbul, Turkey was vandalized with a swastika, Massis Post reported.
STEPANAKERT, APRIL 15, ARTSAKHPRESS:  The act of vandalism occurred as Armenians prepare for Easter and look to remember the Armenian genocide anniversary, observed on April 24.
The same school in Istanbul faced anti-Armenian persecution in November 2016 when graffiti was written on the walls stating “One night, we suddenly will be in Karabagh”. Also in 2016, walls of Uskudar Surp Khach Seminary and Uskudar Kalfayan School were vandalized with anti-Armenian graffiti. The graffiti read “May the Turkish race live!” and “Torment Armenians”.