Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին կլինի ՌԴ-ում․ նա Պուտինի հետ կքննարկի հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:

Никол Пашинян 19-20 апреля будет находиться в России- он обсудит с Путиным вопросы дальнейшего развития армяно-российских стратегически-союзнических отношений
Никол Пашинян 19-20 апреля посетит Россию с двухдневным официальным визитом.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в отделе информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра РА.
В рамках визита премьер-министр Пашинян встретится с президентом России Владимиром Путиным. Лидеры двух стран обсудят вопросы дальнейшего развития армяно-российских стратегически-союзнических отношений. Будет обсуждено выполнение трехсторонних заявлений лидеров Армении, России и Азербайджана от 9 ноября 2020 года, 11 января, 20 ноября 2021 года.
20 апреля Никол Пашинян также встретится с премьер-министром России Михаилом Мишустиным, спикером Государственной Думы РФ Вячеславом Володиным и председателем Совета Федерации РФ Валентиной Матвиенко.