Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին կլինի ՌԴ-ում․ նա Պուտինի հետ կքննարկի հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 19-20-ին երկօրյա պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին:
Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա նաև ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan to meet with President Putin during official visit to Russia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will visit Russia on April 19 for a two-day official trip.
STEPANAKERT, APRIL 18, ARTSAKHPRESS: During the visit the Prime Minister will have a meeting with President of the Russian Federation Vladimir Putin in Moscow, the Prime Minister’s Office said in a press release.
The implementation of the agreements between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh dated November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021, including measures to restore economic and transport ties in the region, will be considered.