Ազգային ժողովում հյուրընկալել են ԱՀ արտախորհրդարանական ուժերի ներիկայացուցիչներին
Այսօր՝ ապրիլի 19-ին, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ ընդունել է 2020թ․ մարտի 31-ի ԱՀ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցած արտախորհրդարանական ուժերի՝ «Ազգային վերածնունդ», «Անկախության սերունդ», «Արցախի կոմունիստական կուսակցություն», «Արցախի հեղափոխական կուսակցություն», «Արցախի պահպանողական կուսակցություն», «Միացյալ Հայաստան», «Վաղվա Արցախ» կուսակցությունների ներկայացուցիչներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից։
Հանդիպմանը արտախորհրդարանական ուժերի առաջնորդներն արտահայտել են իրենց կարծիքն ու դիրքորոշումը Արցախի հարցի շուրջ և այդ համատեքստում կարևորել են ԱԺ խմբակցությունների միահամուռ ու միասնական գործելու հանգամանքը։
Կուսակցությունների ներկայացուցիչները շեշտել են, որ լիովին սատարում և միանում են ԱՀ Ազգային ժողովի ՝ 2022թ ապրիլի 14-ի արտահերթ նիստում ընդունած հայտարարությանը։

В Национальном собрании приняли представителей внепарламентских политических сил Республики Арцах
Сегодня, 19-го апреля, председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял представителей внепарламентских политических сил, участвовавших в парламентских выборах 31-го марта 2020 года: партий "Национальное возрождение", "Поколение независимости","Объединенная Армения", "Завтрашний Арцах", "Коммунистической партии Арцаха", "Революционной партии Арцаха", "Консервативной партии Арцаха". Во встрече приняли участие также руководители фракций парламента.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба отдела Национального Собрания Республики Арцах.
В ходе встречи лидеры внепарламентских сил выразили свою позицию относительно арцахского вопроса и в этом контексте подчеркнули важность консолидации фракций НС.
Представители партий отметили, что полностью поддерживают и присоединяются к заявлению, принятому на внеочередном заседании Национального собрания 14-го апреля 2022 года.