Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՌԴ այցի ընթացքում փաստաթղթերի փաթեթ կստորագրվի. Պեսկով
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հայտնել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՌԴ կատարած այցի ընթացքում նախատեսվում է ստորագրել երկկողմ փաստաթղթերի փաթեթ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  «ՌԻԱ Նովոստի»-ն տեղեկացնում է, որ Պեսկովը հիշեցրել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպելու է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Նիկոլ Փաշինյանի համար պլանավորված են շատ ինտենսիվ շփումներ Ռուսաստանի կառավարության անդամների հետ։ Այնտեղ փաստաթղթերի մի ամբողջ փաթեթ կստորագրվի»,-նշել է Պեսկովը:

В ходе визита Никола Пашиняна в РФ будет подписан пакет документов: Песков
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил журналистам, что в ходе визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Россию будет подписан пакет двусторонних документов.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. "РИА Новости" сообщает, что Песков напомнил, что Никол Пашинян встретится с президентом России Владимиром Путиным.
«Для Никола Пашиняна запланированы очень интенсивные контакты с членами правительства России. Там будет подписан целый пакет документов», — сказал Песков.
Правительственная делегация во главе с премьер-министром Николом Пашиняном прибыла в Российскую Федерацию с двухдневным официальным визитом.