Մհեր Գրիգորյանն ու Ալեքսեյ Օվերչուկը քննարկել են հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցության հարցերը
Մոսկվայում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Օվերչուկի հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 20 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ինչպես  տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցության արդիական հարցերը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետերի համանախագահությամբ գործող եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակներում քննարկվող Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տրանսպորտային կոմունիկացիաների վերականգնման թեմային:

Мгер Григорян и Алексей Оверчук обсудили вопросы армяно-российского торгово- экономического сотрудничества
В Москве состоялась встреча заместителя Премьер-министра Республики Армения Мгера Григоряна и заместителя Председателя Правительства Российской Федерации Алексея Оверчука.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля, АРЦАХПРЕСС- Согласно сообщению правительства Армении, стороны обсудили текущие вопросы армяно-российского торгово-экономического сотрудничества.
В ходе встречи также была затронута тема восстановления транспортных коммуникаций Южно-Кавказского региона, обсужденная в рамках трехсторонней рабочей группы под сопредседательством вице-премьер-министров Республики Армения, Российской Федерации и Республики Азербайджана.