Վերակառուցվում է մայրաքաղաքի Մանուկյան փողոցի նախկին հանրակացարանի 2-րդ մասնաշենքը
Ստեփանակերտի Ալեքսանդր Մանուկյան 120ա հասցեում շարունակվում են նախկին հանրակացարանի 2-րդ մասնաշենքի վերակառուցման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 20 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացնում են ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից։ Ըստ աղբյուրի՝ վերապրոֆիլավորման աշխատանքների արդյունքում այն շահագործման կհանձնվի որպես բազմաբնակարան բնակելի շենք, որը կունենա 35 բնակարան, ընդ որում՝ ️5-ը 1 սենյականոց, 10-ը՝ ️2 սենյականոց, 15-ը՝ ️3 սենյականոց, 5-ը՝ ️4 սենյականոց։
278398743_315677870697925_216258289616525359_n.jpg (388 KB)
Շենքն ապահովված կլինի ջեռուցման, ջրամատակարարման և ջրահեռացման նոր համակարգերով։
Գերատեսչության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանի խոսքով՝ ներկա պահին կատարվում են ներքին և արտաքին հարդարման, ինչպես նաև 3-րդ շքամուտքի և աստիճանավանդակների կառուցման աշխատանքները։ Արդյունքում ներկայիս 2-ի փոխարեն կլինի 3 շքամուտք։ Վերակառուցման աշխատանքերն իրականացնում է «Գրանդ Ալիանս» ՍՊ ընկերությունը՝ ԱՀ կառավարության միջոցներով։

2-й корпус бывшего общежития на улице Манукяна в столице реконструируется
Продолжается реконструкция 2-го корпуса бывшего общежития по улице Александра Манукяна, 120а в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщает Министерство градостроительства Республики Арцах. По словам источника, в результате работ по перепрофилированию он будет сдан в эксплуатацию как многоквартирное жилое здание, в котором будет 35 квартир, из них ️5 1-комнатных, 10 ️2-комнатных, 15 ️3-комнатных, 5 ️4-комнатных.
278398743_315677870697925_216258289616525359_n.jpg (388 KB)
Здание будет обеспечено новыми системами отопления, водоснабжения и водоотведения.
По словам пресс-секретаря министерства Марты Даниелян, в настоящее время ведутся работы по внутренней и внешней отделке, а также строительство 3-го подъезда и лестничной клетки. В результате вместо нынешних 2 входов будет 3. Работы по реконструкции осуществляет ООО «Гранд Альянс» при содействии Правительства Республики Арцах.