Մարսելի Ֆարո պալատը լուսավորվել է Հայաստանի դրոշի գույներով՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի
Մարսել քաղաքի Ֆարո պալատը լուսավորվել է Հայաստանի դրոշի գույներով՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 22 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանը:
«Այս գիշեր Մարսելում Ֆարոն լուսավորվել է ի հիշատակ 1,5 միլիոն հայերի, որոնք խոշտանգվել, տեղահանվել, բանտարկվել և սպանվել են ռասիստ առաջնորդների ցեղասպան խելագարության պատճառով: Եկեք այսօր խոստանանք, որ այլեւս երբեք թույլ չենք տա, որ ազգայնականության վայրենի գազանը գլուխ բարձրացնի»,- գրել է Մարսելի քաղաքապետը:

Palais du Pharo of Marseille lit up in Armenian flag colors in memory of genocide victims
The Palais du Pharo of Marseille, France was illuminated in the Armenian flag colors in memory of the Armenian Genocide victims.
STEPANAKERT, APRIL 22, ARTSAKHPRESS: Marseille Mayor Benoît Payan shared a photo of the palace on Twitter and said: “This night, the Palais du Pharo of Marseille was illuminated in the memory of the 1,5 million Armenians who were tortured, deported, imprisoned and killed because of the genocidal madness of racist leaders. Let’s give a promise today that we will never allow the barbaric nationalist savage to ever rise again.”