Բացահայտ ապատեղեկատվություն. Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ Ստեփանակերտից բնակչության տարհանման լուրերի մասին
Սոցիալական ցանցերի հայկական տիրույթում տարածվում է Արցախի Հանրապետության կառավարության մի «որոշում», որի համաձայն՝ իբր Ստեփանակերտի բնակչությունը պետք է տարհանվի մինչև ս․թ․ ապրիլի 30-ը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Տեղեկացնում ենք, որ այն չափազանց փնթի ձևով պատրաստված բացահայտ ապատեղեկատվություն է, որը ջանասիրաբար տարածվում է Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների կողմից և բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը։
Խնդրում և հորդորում ենք մեր քաղաքացիներին՝ հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին և չտրվել հակառակորդի սադրանքներին»,- ասված է շտաբի հաղորդագրության մեջ:

“Extremely incompetent” disinformation – Artsakh authorities on Azeri-generated fake news on evacuation
The authorities of Artsakh warned that the reports of the evacuation of the city of Stepanakert are fake news.
STEPANAKERT, APRIL 24, ARTSAKHPRESS: “A government “decision” is circulating on social media saying that the residents of Stepanakert will be evacuated by April 30th of this year. We are informing that this is an explicit disinformation made in an extremely incompetent manner and is diligently spread by the Azerbaijan intelligence services and doesn’t have anything to do with reality,” the Artsakh authorities said through a statement published by the InfoCenter.