Բացահայտ ապատեղեկատվություն. Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ Ստեփանակերտից բնակչության տարհանման լուրերի մասին
Սոցիալական ցանցերի հայկական տիրույթում տարածվում է Արցախի Հանրապետության կառավարության մի «որոշում», որի համաձայն՝ իբր Ստեփանակերտի բնակչությունը պետք է տարհանվի մինչև ս․թ․ ապրիլի 30-ը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Տեղեկացնում ենք, որ այն չափազանց փնթի ձևով պատրաստված բացահայտ ապատեղեկատվություն է, որը ջանասիրաբար տարածվում է Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների կողմից և բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը։
Խնդրում և հորդորում ենք մեր քաղաքացիներին՝ հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին և չտրվել հակառակորդի սադրանքներին»,- ասված է շտաբի հաղորդագրության մեջ:

Очевидная дезинформация: Информационный штаб Арцаха о новостях об эвакуации населения из Степанакерта
Среди армянских пользователей соцсетей распространяется так называемое "решение" Правительства Республики Арцах, согласно которому население Степанакерта должно быть эвакуировано до 30 апреля этого года.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 апреля, АРЦАХПРЕСС- "Сообщаем, что это очевидная дезинформация, неряшливо подготовленная и усердно распространяемая азербайджанскими спецслужбами, абсолютно не соответствующая действительности.
Призываем наших граждан следить исключительно за официальными источниками информации и не поддаваться на вражеские провокации", — говорится в сообщении Информационного штаба.