Բրյանսկի նավթի պահեստում խոշոր հրդեհ է բռնկվել․ այրվում են նավթամբարներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես հաղորդում է Tert.am-ը՝  Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մարզային գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությանը հղումով, այրվում են նավթամբարներ։
«Այն, որ հրդեհ է, ԱԻՆ-ից հաստատել են։ Այն մասին, որ այրվում են նավթամբարներ, ևս հաստատում կա։ Բոլոր ծառայությունները մեկնել են դեպքի վայր», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
ԱԻՆ-ի տվյալներով՝ հրդեհի մասին հաղորդումը ստացվել է երկուշաբթի՝ ապրիլի 25-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 02։00-ին։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Բրյանսկի Ֆոկինսկի շրջանի Մոսկովյան պողոտայում։

В Брянске на территории нефтебазы произошел пожар
СТЕПАНАКЕРТ, 25 апреля, АРЦАХПРЕСС- Сообщили ТАСС в пресс-службе правительства Брянской области в понедельник. В пресс-службе ГУ МЧС по региону отметили, что пожару присвоен повышенный ранг.
"Что пожар есть, МЧС подтвердили <…>. О том, что это резервуары, тоже подтверждение есть. Все службы выехали на место", - сообщили в пресс-службе.
По данным ГУ МЧС по Брянской области, сообщение о пожаре в Фокинском районе Брянска поступило в 02:00 мск. "К месту вызова направлены пожарно-спасательные расчеты по повышенному рангу (номеру) пожара. По прибытии установлено, что происходит горение на территории нефтебазы", - отметили в ведомстве.