Բրյանսկի նավթի պահեստում խոշոր հրդեհ է բռնկվել․ այրվում են նավթամբարներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես հաղորդում է Tert.am-ը՝  Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մարզային գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությանը հղումով, այրվում են նավթամբարներ։
«Այն, որ հրդեհ է, ԱԻՆ-ից հաստատել են։ Այն մասին, որ այրվում են նավթամբարներ, ևս հաստատում կա։ Բոլոր ծառայությունները մեկնել են դեպքի վայր», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
ԱԻՆ-ի տվյալներով՝ հրդեհի մասին հաղորդումը ստացվել է երկուշաբթի՝ ապրիլի 25-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 02։00-ին։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Բրյանսկի Ֆոկինսկի շրջանի Մոսկովյան պողոտայում։

Fire breaks out at oil depot in Russia’s Bryansk
Oil storage tanks caught fire at an oil depot in Bryansk, TASS reported citing the regional government of Russia’s Bryansk.
STEPANAKERT, APRIL 25, ARTSAKHPRESS: "The Emergency Situations Ministry has confirmed there’s a fire," TASS quoted the local government’s press office as saying. "There’s also a confirmation that it’s the fuel tanks."
The first responders have left for the scene, the press office said.
The Emergency Situations Ministry in Bryansk said they received a fire report at 2 am Moscow time. Fire and rescue teams were sent to the scene and they reported that the fire was taking place at an oil depot, the ministry said.