Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել
Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նախարարները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների առաջնորդների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման շուրջ։
Կողմերը համաձայնության են եկել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի կառուցվածքի շուրջ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի վերաբերյալ հանդիպում անցկացնել։
Կողմերը քննարկել են նաև հումանիտար խնդիրների լուծման, ինչպես նաև խաղաղ բանակցությունների նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:

Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan held a phone call
Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan held a phone call with Foreign Minister of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, the press service of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia stated.
STEPANAKERT, APRIL 25, ARTSAKHPRESS: The Ministers exchanged views as a follow-up to the agreements reached at the level of the leaders of both states.
The sides agreed on the structure of the Commission on delimitation and border security. It was agreed to convene a meeting on the Commission on delimitation and border security in near future.
The sides also discussed the issues related to addressing humanitarian issues, as well as preparation of works on peace negotiations.