Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել
Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳ նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նախարարները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների առաջնորդների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման շուրջ։
Կողմերը համաձայնության են եկել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի կառուցվածքի շուրջ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի վերաբերյալ հանդիպում անցկացնել։
Կողմերը քննարկել են նաև հումանիտար խնդիրների լուծման, ինչպես նաև խաղաղ բանակցությունների նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:

Состоялся телефонный разговор глав МИД Армении и Азербайджана
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Согласно источнику, министры обменялись мнениями о реализации договоренностей, достигнутых на уровне лидеров двух стран.
Стороны согласовали структуру комиссии по делимитации и приграничной безопасности. Была достигнута договоренность о проведении в ближайшее время заседания комиссии по делимитации и приграничной безопасности.
Стороны обсудили также вопросы, связанные с решением гуманитарных вопросов, а также подготовкой мирных переговоров.