Քարահունջում նոր ջրատար է կառուցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Քարահունջ համայնքի ղեկավար Արսեն Ղահրամանյանը:
«Գյուղում ոռոգման ջրի խնդիր ունեինք։ Նոր ջրատարի կառուցումը խնդրին լուծում կտա։ Ապահովված ենք նաև գազով, էլեկտրաէներգիայով»,-նշել է նա՝ ընդգծելով, որ գյուղի 107 բնակիչներն ամուր կառչած են հայրենի Քարահունջին։
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ մարդիկ այս օրերին զբաղված են գյուղատնտեսական աշխատանքների կատարմամբ։
«Գյուղի սեփական և վարձակալած վարելահողերի 70%-ը անցել է թշնամու տիրապետության տակ, այդ իսկ պատճառով ունենք վարելահողերի պակաս։ Բայց յուրաքանչյուր տնտեսություն չի դադարեցնում իր տնամերձում բանջարաբոստանային կուլտուրաների մշակությունը։ Գյուղացիների մի մասն էլ անասնապահությամբ է զբաղվում»,- ներկայացրել է համայնքապետը։

В Караундже построен новый водопровод
Для нового квартала общины Караундж Мартунинского района Арцаха построен водопровод протяженностью 600 метров.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Караундж Арсен Каграманян.
"У нас возникла проблема с поливной водой в селе. Строительство нового водопровода решит проблему. Мы обеспечены газом и электричеством", - отметил он, подчеркнув, что 107 жителей села крепко привязаны к родному Караунджу.
По словам нашего собеседника, в эти дни люди заняты сельскохозяйственными работами.
«70% собственной и арендованной пашни села перешло под контроль врага, поэтому у нас нехватка пашни. Но жители села не перестают выращивать овощи на придомовой территории. Некоторые жители села также занимаются животноводством», - представил глава общины.