Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ դատական համակարգի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 26-ին հանդիպում է ունեցել ԱՀ դատական համակարգի պատասխանատուների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են դատաիրավական ոլորտին, ինչպես նաև երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Իր խոսքում նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ պետականակերտման գործընթացի ողջ ընթացքում պետական իշխանության բոլոր թևերի և ժողովրդի դիրքորոշումը միշտ համահունչ ու միասնական է եղել՝ երկրի ապագան կերտելու հարցում հիմք ընդունելով ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի իրացումը:
Երկրի ղեկավարը անդրադարձ է կատարել նաև դատական ոլորտում նախանշված բարեփոխումներին և դատական իշխանության բնականոն գործունեությանն ուղղված ծրագրերին։ Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ վերջերս ավարտին հասցված նոր վարչական համալիրի շենքային պայմանները թույլ կտան ավելի արդյունավետ կազմակերպել դատարանների աշխատանքը:

President Arayik Harutyunyan met with officials of the judicial system of the Artsakh Republic
On April 26, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan met with responsible officials of the republic's judicial system, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, APRIL 26, ARTSAKHPRESS:  A number of issues related to the judicial sphere, as well as the country's domestic and foreign policy and security were discussed during the meeting.
In his remarks, President Harutyunyan emphasized that throughout the state-building process, the position of all the branches of state power and the people in the matter of shaping the country's future has always been in tune, based on the realization of the right of peoples to self-determination.
The Head of State also touched upon the reforms outlined in the judicial sphere and the programs aimed at the normal functioning of the judiciary. According to Arayik Harutyunyan, the building conditions of the recently completed new administrative complex will allow to organize the work of the courts more efficiently.