Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ դատական համակարգի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 26-ին հանդիպում է ունեցել ԱՀ դատական համակարգի պատասխանատուների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են դատաիրավական ոլորտին, ինչպես նաև երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Իր խոսքում նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ պետականակերտման գործընթացի ողջ ընթացքում պետական իշխանության բոլոր թևերի և ժողովրդի դիրքորոշումը միշտ համահունչ ու միասնական է եղել՝ երկրի ապագան կերտելու հարցում հիմք ընդունելով ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի իրացումը:
Երկրի ղեկավարը անդրադարձ է կատարել նաև դատական ոլորտում նախանշված բարեփոխումներին և դատական իշխանության բնականոն գործունեությանն ուղղված ծրագրերին։ Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ վերջերս ավարտին հասցված նոր վարչական համալիրի շենքային պայմանները թույլ կտան ավելի արդյունավետ կազմակերպել դատարանների աշխատանքը:

Президент Араик Арутюнян встретился с представителями судебной системы Республики Арцах
26 апреля президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с представителями судебной системы Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 апреля, АРЦАХПРЕСС- По сообщению главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся судебно-правовой сферы, равно как и внутренней, внешней политики и сферы безопасности страны.
В своем слове президент Арутюнян подчеркнул, что на протяжении всего процесса государственного строительства позиция всех ветвей государственной власти и народа всегда была однозначна и едина, имея в основе реализацию права народов на самоопределение.
Глава государства коснулся также реформ, намеченных в судебной сфере, и программ, направленных на нормальное функционирование судебной власти. По словам Араика Арутюняна, условия в здании недавно отремонтированного нового административного комплекса позволят более эффективно организовать работу судов.