Ֆրանսիան ողջունում է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև տեղի ունեցած ուղիղ հեռախոսային զրույցը
Ֆրանսիան ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների միջև վերջերս տեղի ունեցած ուղիղ հեռախոսային զրույցը և նրանց որոշումը` հրավիրել սահմանային հարցերի երկկողմ հանձնաժողով եւ բանակցություններ սկսել երկու երկրների միջեւ խաղաղ պայմանագրի շուրջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 27 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հաղորդագրություն է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Ֆրանսիան շարունակելու է լիակատար աջակցություն ցուցաբերել այդ գործընթացին:
«ԵՄ «Արևելյան գործընկերության» հարցերով Ֆրանսիայի դեսպան Բրիս Ռոքֆեյը հաջորդ շաբաթ կմեկնի Բաքու` ապրիլի 11-14-ը Երեւան կատարած իր այցից հետո այդ բանակցությունների մոնիթորինգը շարունակելու նպատակով»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

МИД: Франция приветствует прямой телефонный разговор между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана
Франция приветствует недавний прямой телефонный разговор между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана, их решение созвать двустороннюю пограничную комиссию и начать переговоры по мирному соглашению между двумя странами.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает МИД Франции, передает dialogorg.ru.
В заявлении говорится, что Франция будет и впредь полностью поддерживать этот процесс.
"Посол Франции в Восточном партнерстве ЕС Брис Рокфей на следующей неделе отправится в Баку для продолжения наблюдения за ходом переговоров после своего визита в Ереван 11-14 апреля", - говорится в сообщении.