Եռակողմ համաձայնագրերը ՌԴ-ն որպես հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հիմք է դիտարկում. ՌԴ ԱԳՆ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի եւ ֆրանսիացի համանախագահների բարձր դիվանագիտական ​​ակտիվությունը փաստացի կաթվածահար արեց երեք համանախագահների երբեմնի լավ համակարգված աշխատանքը, որոնք հրաժարվեցին համագործակցել Ռուսաստանի հետ այդ կազմակերպության շրջանակներում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, հայտնում է News.am-ը։
«Մենք արձանագրեցինք Բրյուսելի անամոթ փորձերը՝ յուրացնելու ամենաբարձր մակարդակով ռուս-հայ-ադրբեջանական պայմանավորվածությունների թեման եւ այն օրակարգը, որն առաջարկվել էր անցյալ տարի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից»,- ասել է Զախարովան։
Նա հիշեցրել է, որ Ռուսաստանն ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ համաձայնագրերը որպես հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հիմք է դիտարկում։

МИД РФ: Трехсторонние соглашения рассматриваются РФ в качестве основы для нормализации армяно-азербайджанских отношений
Высокая дипломатическая активность американского и французского сопредседателей Минской группы ОБСЕ фактически парализовала некогда слаженную работу трех сопредседателей, которые отказались от взаимодействия с Россией в рамках этой организации.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, передает News.am.
«Мы зафиксировали беззастенчивые попытки Брюсселя присвоить себе предмет российско-армяно-азербайджанских договоренностей на высшем уровне и повестку дня, предложенную в прошлом году сопредседателями Минской группы ОБСЕ», - сказала Захарова.
Она напомнила, что трехсторонние соглашения на высшем уровне рассматриваются Россией в качестве основы для нормализации армяно-азербайджанских отношений.