Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից մի խումբ ուսանողներ ՀՕՄ-ի կողմից աջակցություն են ստացել
Հայ օգնության միության «Լավագույն ուսանող» կրթական ծրագրի շրջանակներում Արցախյան 44-օրյա պատերազմին մասնակցած 105 ուսանողների տրամադրվել է դրամական աջակցություն:
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից մի խումբ  ուսանողներ ՀՕՄ-ի կողմից աջակցություն են ստացել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 29 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայ օգնության միության Արցախի միավորի ատենապետուհի Լիլիթ Մարտիրոսյանը նշել է, որ Հայ օգնության միությունը ամեն տարի Արցախի սահմանամերձ բնակավայրերի, կարիքավոր, սոցիալապես անապահով խմբերին ընդգրկում էին ծրագրի մեջ:
279312059_989163661735311_2958613692671930387_n.jpg (1.47 MB)«Այս տարի ՀՕՄ-ի Կենտրոնական վարչության հատուկ ձեռնարկով պարգևատրվում են 105 ուսանողներ, 100-ը՝ ՀՕՄ-ի կողմից, իսկ հինգը՝ ՀՕՄ-ի Արցախի միավորի կողմից: Ուսանողների ընտրությունը կատարել ենք ԱրՊՀ, Շուշիի Տեխնոլոգիական, Մեսրոպ Մաշտոց և Գրիգոր Նարեկացի համալսարանների դեկանատների, պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողական խորհուրդների հետ միասին, ցուցակները տրամադրել են իրենք: Առաջնահերթությունը տրվել է հիմնականում վիրավորված, սոցիալապես անապահով ուսանողներին: Յուրաքանչյուրին տրամադրվել է 100 ԱՄՆ դոլլար: Աջակցությունն,  ընդհանուր առմամբ,  կազմել է 10500 դոլլար գումար»,-ասել է նա:

Группа студентов, участвовавших в 44-дневной Арцахской войне, получила поддержку от САП
В рамках образовательной программы «Лучший студент» Союза армянской помощи финансовая помощь оказана 105 студентам, принимавшим участие в 44-дневной Арцахской войне.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 апреля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" председатель Арцахского отделения Союза армянской помощи Лилит Мартиросян сообщила, что Союз армянской помощи ежегодно включает в программу нуждающиеся, социально незащищенные группы приграничных районов Арцаха.
279312059_989163661735311_2958613692671930387_n.jpg (1.47 MB)
"В этом году 105 студентов были награждены Специальным справочником Центрального отделения САП, 100 — САП и 5 — Арцахским отделением САП. Мы отобрали студентов вместе с деканами, профессорско-преподавательским составом и студенческим советом АрГУ, Шушинского технологического университета, университета имени Месропа Маштоца и Григора Нарекаци и сами предоставили списки. Приоритет отдавался в основном раненым и социально незащищенным студентам. Каждому дали по 100 долларов. Общая сумма помощи составила 10 500 долларов", - сказала она.