Ադրբեջանի պաշտոնյաները պետք է կոնկրետացնեն, թե որ տարածքներն են տեսնում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության մեջ․ Արմեն Գրիգորյանի պատասխանը Հաջիևին
Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի այն հայտարարությանը, որ Ադրբեջանի հիմնական ակնկալիքը Հայաստանից Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության ճանաչումն է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 30 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմեն Գրիգորյանը նշել է, որ այդ հայտարարությունների համատեքստում Ադրբեջանի պաշտոնյաները պետք է կոնկրետացնեն, թե ո՞ր տարածքներն են տեսնում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության մեջ, որպեսզի Հայաստանն իր դիրքորոշումը հստակեցնի։
-Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի հիմնական ակնկալիքը Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության ճանաչումն է։ Ո՞րնէ Հայաստանի դիրքորոշումն այս հարցում:
- Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի՝ փոխադարձաբար միմյանց տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու առաջարկի մեջ անընդունելի ոչինչ չկա: Ասել ենք նաեւ, որ Հայաստանը եւ Ադրբեջանը դեռեւս 90-ականների սկզբին ճանաչել են միմյանց տարածքային ամբողջականությունը: Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը մեզ համար ոչ թե տարածքային, այլ ԼՂ հայության անվտանգության եւ իրավունքների հարց է: Բայց Ադրբեջանի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների որոշ հայտարարություններ հստակ պարզաբանման անհրաժեշտություն են առաջացնում: Այդ հայտարարությունների համատեքստում՝ կարծում ենք Ադրբեջանի պաշտոնյաները պետք է կոնկրետացնեն, թե ո՞ր տարածքներն են տեսնում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության մեջ, որպեսզի Հայաստանն իր դիրքորոշումը հստակեցնի:

Azerbaijani officials should specify which territories they see in the territorial integrity of Azerbaijan - Grigoryan
The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan referred to the statement of the Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan Hikmet Hajiyev that the main expectation of Azerbaijan from Armenia is the recognition of the territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan.
STEPANAKERT, APRIL 30, ARTSAKHPRESS: In response to inquiry of Armepress,  Armen Grigoryan noted that in the context of that announcment, the Azerbaijani officials should specify which territories they see in the territorial integrity of Azerbaijan, so that Armenia could specify its position.
- Assistant to the President of Azerbaijan Hikmet Hajiyev stated that the main expectation of Azerbaijan is the recognition of the territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan by Armenia. What is Armenia's position on this issue?
- We have already stated that there is nothing unacceptable in the proposal of mutually recognizing each other's territorial integrity by Armenia and Azerbaijan. We also said that Armenia and Azerbaijan recognized each other's territorial integrity in the early 1990s. The Nagorno-Karabakh issue is not a territorial issue for us, but an issue of security and rights for the Armenians of Nagorno-Karabakh. But some statements by a number of high-ranking Azerbaijani officials need to be clarified. In the context of these statements, we believe that the Azerbaijani officials should specify which territories they see in the territorial integrity of Azerbaijan so that Armenia could clarify its position.