Ֆրանսիացի պատգամավորները հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում
Հայաստան ժամանած՝ Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 3-ին Ազգային ժողովի Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվական ծառայությունից, ֆրանսիացի պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերն այցելել են նաեւ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել են Եղեռնը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:

Французские депутаты почтили в мемориальном комплексе память жертв Геноцида армян
Прибывшая в Армению делегация Сената Франции, возглавляемая руководителем группы дружбы Франция-Армения Жилбером-Люком Девиназом, 3 мая в сопровождении руководителя группы дружбы Армения-Франция Национального собрания РА Владимира Варданяна посетила Мемориальный комплекс Цицернакаберд.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в пресс-службе НС РА, французские депутаты возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян, и минутой молчания почтили память святых мучеников.
Гости посетили также Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с документами, свидетельствующими о Геноциде.