Պապիկյանը Կանզասի Ազգային գվարդիայի պատվիրակությանը ներկայացրել է տարածաշրջանի ռազմաքաղաքական իրավիճակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 3-ին ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի Ազգային գվարդիայի պատվիրակությանը` Ազգային գվարդիայի հրամանատար (ադյուտանտ գեներալ), գեներալ-մայոր Դեյվիդ Վայսհաարի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Անդրադառնալով Հայաստան-Կանզաս ռազմական համագործակցությանը, կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են, որ իրականացվում են արդյունավետ միջոցառումներ խաղաղապահության, ռազմակրթական, ռազմաբժշկական և այլ ոլորտներում: ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ԱՄՆ կառավարության և, մասնավորապես, Կանզասի Ազգային գվարդիայի շարունակական աջակցությունը ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումներին:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող  մի շարք հարցեր։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է  ռազմաքաղաքական և անվտանգային իրավիճակը տարածաշրջանում, կարծիքներ են փոխանակվել ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակում խաղաղության և կայունության ամրապնդման վերաբերյալ:

Министр обороны РА обрисовал делегации Национальной гвардии Канзаса военно- политическую ситуацию в регионе
Министр обороны РА Сурен Папикян 3 мая принял делегацию Национальной гвардии штата Канзас во главе с командующим Национальной гвардией, генерал-майором Дэвидом Вайсхааром.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Министерстве обороны Армении.
Коснувшись военного сотрудничества Армения-Канзас, стороны с удовлетворением констатировали, что осуществляются эффективные мероприятия в миротворческой, военно-образовательной, военно-медицинской и в других сферах. Министр обороны Армении подчеркнул важность последовательного содействия правительства США и, в частности, Национальной гвардии Канзаса реформам в Вооруженных силах РА.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся региональной безопасности. Глава оборонного ведомства представил военно-политическую ситуацию в регионе, состоялся обмен мнениями относительно вопросов укрепления мира и стабильности в сложившейся геополитической ситуации.