Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 4 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Օրակարգային հարցերը վերաբերում էին Հանրապետության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին, պետականաշինությանն ուղղված աշխատանքներին, ինչպես նաև օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը։
Տեղի ունեցած շահագրգիռ քննարկման ժամանակ բարձրացված մի շարք օրախնդիր հարցերի վերաբերյալ Նախագահ Հարությունյանն օրենսդիրներին հավաստիացրել է, որ Կառավարությունը համաչափության սկզբունքով գործադրում է բոլոր ջանքերն ըստ առաջնահերթության դրանք լուծելու համար։

Президент Араик Арутюнян встретился с членами парламентской фракции «Свободная Родина- Объединенный гражданский альянс»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов парламентской фракции «Свободная Родина- Объединенный гражданский альянс».
СТЕПАНАКЕРТ, 4 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Вопросы повестки касались внутренних и внешних вызовов, стоящих перед республикой, процесса государственного строительства, а также совершенствования законодательного поля.
По ряду актуальных вопросов, поднятых в ходе обсуждения президент Арутюнян заверил парламентариев, что правительство по принципу пропорциональности прилагает все усилия для их решения в порядке первоочередности.