Հանրապետության նախագահը Մարտունիում հանդիպել է շրջանի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Մարտունի քաղաքում հանդիպել է շրջանի վարչակազմի պատասխանատուների և համայնքների ղեկավարների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ երկրի ղեկավարը նախ անդրադարձել է սոցիալ-տնտեսական ծրագրերին՝ նշելով, որ պատերազմի հետևանքները վերացնելուն ուղղված աշխատանքները պետք է շարունակել արագացված տեմպով: Նախագահի խոսքով՝ Կառավարությունը, ի լրումն պաշտպանական ծրագրերի, հետևողականորեն իրականացնելու է նախանշված բոլոր հիմնական ծրագրերը՝ առանձնացնելով հատկապես բնակարանաշինական և գյուղատնտեսական ուղղությունները:
Անդրադառնալով ստեղծված անվտանգային ու աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակին՝ Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ, հիմք ընդունելով 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը, Արցախը շարունակում է պահպանել իր ապագայի տեսլականը՝ հիմնված երեք տասնամյակ առաջ որդեգրված անկախության ու պետականաշինության ուղղության վրա:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը լսել է ներկաների մտահոգություններն ու կարծիքները, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին, հանձնարարականներ տվել պատասխանատու անձանց առաջիկա անելիքների վերաբերյալ։

Republic’s President met in Martuni with responsible officials of the region
Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan met in the town of Martuni with responsible officials of the regional administration and heads of communities, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, MAY 5, ARTSAKHPRESS:  Ad initium, the Head of the State referred to the social and economic programs, noting that works aimed at elimination of the aftermaths of war should be accelerated. According to the President, in addition to defense programs, the Government will consistently implement all the main programs outlined, especially in the areas of housing and agriculture.
Touching upon the complex security and geopolitical situation, Arayik Harutyunyan highlighted that taking the Trilateral Statement of November 9, 2020 as a basis, Artsakh continues to maintain its vision of the future based on the course towards independence and state-building adopted three decades back.
During the meeting, President Harutyunyan listened to the concerns and opinions of those present, answered the questions raised, gave instructions to the responsible officials on future plans.