Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է Փաշինյան-Ալիև նոր հանդիպման հավանականությանը
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ դեռ հարցեր կան, որոնց պատասխանները ունենալուց հետո միայն կսկսեն քննարկել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հնարավոր հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ հանդիպումից առաջ Արմեն Գրիգորյանը նշել էր, որ եթե հանդիպումը անցնի կառուցողական մթնոլորտում, դրան կհաջորդի Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Լրագրողի հարցին, թե  այդ հանդիպումից հետո արդյոք նախատեսվում է Նիկոլ Փաշինյան- Իլհամ Ալիև հանդիպումը, Գրիգորյանը պատասխանեց
«Հարցեր կան, որոնց պատասխաններից հետո միայն մենք կսկսենք քննարկել երկրի ղեկավարների հնարավոր հանդիպումը: Մենք դեռ քննարկումները շարունակում ենք: Եվ երբ քննարկումները ինչ-որ փուլի հասնեն և նախանշվի հնարավոր հանդիպումը, ապա հրապարակային դրա մասին հայտարարություն կլինի»,- ասաց Գրիգորյանը։
Մայիսի 2-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բրյուսելում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ:

Security Council Secretary comments on possibility of new Pashinyan-Aliyev meeting
Commenting on the question whether a new meeting is planned between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, the Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan told reporters today that there are still issues, and they will start discussing the potential meeting of Pashinyan and Aliyev only after having the answers to these questions.
STEPANAKERT, MAY 5, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Before the meeting with the assistant to the Azerbaijani president Hikmet Hajiyev in Brussels on May 2, Mr. Grigoryan said that if the meeting is held in a constructive environment, it will be followed by the meeting of Pashinyan and Aliyev.
“There are issues, and we will start discussing the possible meeting of the leaders of the countries only after their answers. We still continue the discussions. And when the discussions reach some stage and the possible meeting is outlined, a public statement will be made”, he said.