Պարգեւատրվել են Արցախյան պատերազմներում հաշմված մի խումբ զինծառայողներ
Այսօր՝ մայիսի 5-ին, ԱՀ «Անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպությունը Մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ Արցախյան երեք պատերազմներում վիրավորված և հաշմանդամ դարձած հինգ զինծառայողների պարգևատրել է «Հայրենիք և հավատք» մեդալներով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ «Անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միություն» ՀԿ նախագահ Վերա Գրիգորյանը նշել է, որ պարգևատրման համար ընտրվում են պատերազմական գործողությունների ակտիվ մասնակիցները:
279518734_297768239218505_175986647844447941_n.jpg (88 KB)
«Պարգևատրվողներից երկուսը Արցախյան առաջին պատերազմի ակտիվ մասնակիցներ են, առաջին կարգի հաշմանդամներ, իսկ երրորդը Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից է: Հետմահու պարգևատրել ենք զոհված ազատամարտիկ Արամ Գրիգորյանին: Հինգերորդ պարգևատրվողը Մայր Հայաստանից Արցախում ծառայություն իրականացնող Մեսրոպ Սիրունյանն է, ով 44-օրյա պատերազմական գործողությունների մասնակից է: Մենք աշխատում ենք նվիրումով ու վաղվա օրվա հանդեպ հույսով , որ ուր որ է մի լույս կբացվի»,-ասել է Վ. Գրիգորյանը:

Награждена группа военнослужащих, получивших ранения или увечья в Арцахских войнах
Сегодня, 5 мая, общественная организация «Союз родственников без вести пропавших воинов» Республики Арцах по ​​случаю Майских праздников 3 мая наградила пятерых военнослужащих, получивших ранения или увечья в трех Арцахских войнах, медалями «Родина и Вера».
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" президент общественной организации «Союз родственников без вести пропавших воинов» Вера Григорян отметила, что к награждению отбирают активных участников боевых действий.
279518734_297768239218505_175986647844447941_n.jpg (88 KB)
"Двое из награжденных - активные участники Первой Арцахской войны, инвалиды первой группы, а третий - участник Апрельской четырехдневной войны. Мы посмертно наградили погибшего борца за свободу Арама Григоряна. Пятый – Месроп Сирунян, военнослужащий из Армении, проходящий службу в Арцахе, участвовавший в 44-дневных боевых действиях. Мы работаем самоотверженно и надеемся, что завтра где-то загорится свет», — сказала В. Григорян.