Պարգեւատրվել են Արցախյան պատերազմներում հաշմված մի խումբ զինծառայողներ
Այսօր՝ մայիսի 5-ին, ԱՀ «Անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպությունը Մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ Արցախյան երեք պատերազմներում վիրավորված և հաշմանդամ դարձած հինգ զինծառայողների պարգևատրել է «Հայրենիք և հավատք» մեդալներով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ «Անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միություն» ՀԿ նախագահ Վերա Գրիգորյանը նշել է, որ պարգևատրման համար ընտրվում են պատերազմական գործողությունների ակտիվ մասնակիցները:
279518734_297768239218505_175986647844447941_n.jpg (88 KB)
«Պարգևատրվողներից երկուսը Արցախյան առաջին պատերազմի ակտիվ մասնակիցներ են, առաջին կարգի հաշմանդամներ, իսկ երրորդը Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից է: Հետմահու պարգևատրել ենք զոհված ազատամարտիկ Արամ Գրիգորյանին: Հինգերորդ պարգևատրվողը Մայր Հայաստանից Արցախում ծառայություն իրականացնող Մեսրոպ Սիրունյանն է, ով 44-օրյա պատերազմական գործողությունների մասնակից է: Մենք աշխատում ենք նվիրումով ու վաղվա օրվա հանդեպ հույսով , որ ուր որ է մի լույս կբացվի»,-ասել է Վ. Գրիգորյանը:

A group of servicemen wounded and disabled during the three Artsakh Wars awarded
On May 5, on the occasion of the May 9 Triple Holiday, the "Union of Relatives of Missing Soldiers" NGO of the Republic of Artsakh awarded five servicemen who have been wounded and disabled during the three Artsakh Wars with "Homeland and Faith" Medal'.
STEPANAKERT, MAY 5, ARTSAKHPRESS:   In an interview with "Artsakhpress" Vera Grigoryan, President of the "Union of Relatives of Missing Soldiers" NGO of Artsakh noted that they have chosen the active participants of the wars.
279518734_297768239218505_175986647844447941_n.jpg (88 KB)"Two of the them are active participants of the First Artsakh War, first-degree disabled  and the third is a participant of the April Four-Day War. We have  posthumously awarded the fallen freedom fighter Aram Grigoryan.